Zamknij

Goście ze Lwowa odwiedzili Szkołę Muzyczną w Gowidlinie

14.03, 08.12.2022 mat.nadesłane Aktualizacja: 15.08, 08.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 9-13 listopada br. społeczność Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gowidlinie gościła delegację nauczycieli i uczniów Lwowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Ludkiewicza. Czas uczestników projektu pn. Poznajemy swoją muzyczną tożsamość, wypełniony był mnóstwem aktywności o charakterze edukacyjnym, artystycznym i turystycznym.

Już w pierwszym dniu pobytu odbyły się wspólne zajęcia muzyczne prowadzone przez pedagogów dwóch szkół. Uczniowie stali się uczestnikami otwartych lekcji z zakresu gry na instrumentach, w tym na ludowej – bandurze, zajęć z solfeżu oraz audycji muzycznych. Wieczorne spotkanie integracyjne przy ognisku, stało się okazją do wymiany doświadczeń na polu pedagogiki w szkolnictwie muzycznym w Polsce i Ukrainie.

W drugim dniu pobytu uczniowie lwowskiej szkoły muzycznej wzięli czynny udział w koncercie z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W drewniany kościele w Sierakowicach odbył się krótki koncert w wykonaniu ukraińskich młodych artystów. Podczas muzycznego spotkania zabrzmiała muzyka w większości instrumentalna – wiolonczela, trąbka, saksofon, akordeon, bandura, ale też wokalna – ludowa. Niezwykłe wrażenie na publiczności wywarł duet najmłodszych artystów, wykonujący przy wtórze bandury ludową pieśń ukraińską.

Pobyt ukraińskich przyjaciół w Polsce, nie był wypełniony wyłącznie artystycznymi zadaniami. Organizatorzy, zapewnili swym gościom szereg wycieczek krajoznawczych, takich jak wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, wycieczka do Sopotu, w tym spacer na najdłuższym w Polsce molo. Na trasie wycieczkowej oczywiście znalazł się także Gdańsk, przede wszystkim jego stara część, podziwiana za dnia i późnego wieczoru. W tym mieście, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP odbył się kolejny koncert w wykonaniu uczniów lwowskiej szkoły. 

W ostatnim dniu pobytu /niedziela, 13 listopada br./, w auli Szkoły Muzycznej w Gowidlinie, odbył się wspólny koncert – uczniów ze Lwowa i Gowidlina. Trwające ponad godzinę wydarzenie, wedle zapewnień uczestników, na długo pozostanie w pamięci. Na zakończenie społeczności szkolne wymieniły się upominkami, podziękowaniami, wykonane zostały także wspólne zdjęcia. Jak zapewniali artyści oraz dyrekcja szkoły, współpraca pomiędzy szkołami podejmowana będzie w latach kolejnych...

Podczas koncertów uczniów szkoły muzycznej ze Lwowa odbywały się zbiórki na rzecz oddziału wojska armii ukraińskiej, w której na froncie walczy ojciec jednego z uczestników projektu – Poznajemy swoją muzyczną tożsamość. Dziękujemy bardzo za przekazane fundusze na wspomniany wyżej cel.

Zadanie zrealizowane zostało dzięki dotacji Fundacji ENERGA oraz powiatu kartuskiego.

(mat.nadesłane)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%