W sobotę 16 marca Stężyca na chwilę przemieniła się w prawdziwe centrum muzycznych emocji. Tym razem nie na boisku, lecz w hali sportowej, która – zaadaptowana specjalnie na potrzeby koncertu - Panowie Paniom – zgromadziła tłumy spragnione dobrej muzyki. Gwiazdą wieczoru był znany wokalista Mateusz Ziółko, który pojawił się na scenie tuż po występach lokalnych artystów prezentujących własny, starannie przygotowany repertuar.
Choć na co dzień to miejsce kojarzone jest głównie ze sportem, tym razem mogło zachwycić funkcją prawdziwej sali koncertowej. Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu, efektownemu oświetleniu i starannie zaprojektowanej scenie, hala przeistoczyła się w arenę muzycznych doznań. Publiczność wypełniła ją dosłownie po brzegi, co dowodzi, że w Stężycy nie brakuje miłośników dobrych brzmień.
Zainteresowanie koncertem przerosło wszelkie oczekiwania. Bezpłatne wejściówki rozeszły się w błyskawicznym tempie.
Zanim na scenę wkroczył Mateusz Ziółko, publiczność mogła podziwiać występy utalentowanych, lokalnych wokalistów i muzyków, którzy na tę okazję przygotowali specjalny repertuar. W gronie tym znaleźli się: Marcin Szmytke, Radosław Pestka, Paweł Żwan, Grzegorz Szafarewicz, Maciej Burandt, Paweł Daszkowski, Grzegorz Daszkowski
Ich występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem, a pełna entuzjazmu publiczność nie szczędziła oklasków.
Punktem kulminacyjnym wieczoru był reczital Mateusza Ziółko – jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie. Wokalista szybko nawiązał świetny kontakt z widownią, prezentując zarówno znane przeboje, jak i nowe utwory. Charyzmatyczny muzyk zdobył uznanie słuchaczy, zamykając ten wyjątkowy wieczór w wielkim stylu.
Koncert został przygotowany przez Wydział Kultury i Sportu Gminy Stężyca, przy wsparciu Hotelu Adler Medical Spa. Organizatorzy nie kryli radości z odniesionego sukcesu i dziękują wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę – od artystów i wolontariuszy, po osoby dbające o techniczną stronę widowiska.
Dla tych, którzy chcą jeszcze raz przeżyć emocje tego wieczoru, przygotowano krótką relację fotograficzną. Zdjęcia są dostępne w mediach społecznościowych Gminy Stężyca oraz na jej oficjalnej stronie, a z czasem mają się pojawić kolejne materiały i nagrania.
Koncert „Panowie Paniom” nie tylko zapełnił halę sportową w Stężycy, ale także pokazał siłę lokalnych talentów i potęgę wspólnych muzycznych przeżyć. Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero początek artystycznych niespodzianek, które będą kolejną okazją do spotkania i czerpania radości z kultury.
Do zobaczenia na kolejnych imprezach w Stężycy! "Panowie