Zamknij

Uczniowie z kartuskiej SP nr 2 w Słowenii: uczą się i poznają kraj

11:20, 08.10.2019 | nadesłane: A. Karczewski, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj

Dziesięcioro uczniów z SP nr 2 w Kartuzach wyjechało do Słowenii, gdzie wspólnie z rówieśnikami z miejscowości Dobje pri Planini realizuje ciekawy projekt edukacyjny. Uczniowie z Kaszub uczęszczają do miejscowej szkoły, a także poznają kulturę i przyrodę tego kraju.

Kartuska "Dwójka" rozpoczęła realizację przedsięwzięcia „Mali naukowcy – rozwój kompetencji matematyczno – przyrodniczych i językowych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Piątego października dziesięcioro  uczniów z SP nr 2 oraz dwoje nauczycieli wyjechało do Słowenii, do zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej w miejscowości Dobje pri Planini.

fot. nadesłane/SP nr 2

- Tam będą uczęszczać na zajęcia lekcyjne, realizować zaplanowany projekt, poznawać kulturę, tradycje i przyrodę Słowenii, a także polepszać swoje kompetencje językowe. Po tygodniu uczniowie wrócą do Polski, przedstawią całej społeczności szkolnej uzyskane rezultaty zrealizowanego projektu. W marcu 2020 r. kolejny zespół projektowy 10 uczniów "Dwójki" również pojedzie do Słowenii. - informuje Andrzej Karczewski, zastępca dyrektora SP nr 2.

fot. nadesłane/SP nr 2

To jeden z kilku projektów realizowanym przez kartuską "Dwójkę". We wrześniu gościli tu uczniowie z Niemiec, a w marcu 2020 r. to uczniowie SP nr 2 udadzą się do nich na rewizytę. Oprócz tego szkoła realizuje inny projekt w ramach programu ERASMUS+, a także projekt „Kreatywność, innowacyjność i pasja nauczycieli drogowskazem w rozwoju kompetencji” w ramach programu PO WER.

(nadesłane: A. Karczewski, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

brawobrawo

7 0

Można osiągać wysokie wyniki, nawiązywać współpracę i stale się rozwijać. Tak to jest jak się nie narzeka a działa. 19:54, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

4 0

Fajna inicjatywa! 14:19, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone