Zamknij

Nowe Centrum Terapeutyczno-Rozwojowe w Kartuzach

08:25, 25.11.2019 | mat.nadesłane
fot.nadesłane/MAGDALENA MASIK

Zapraszam do korzystania z usług wspomagających rozwój dzieci i młodzieży (informacje pod numerem: 885346005). Profesjonalna kadra pedagogiczna, dostępne terminy, przystępne ceny, dogodny dojazd i miejsca parkingowe, diagnozy, terapie i warsztaty rozwojowe.

W ofercie dostępne:

- Diagnoza i terapia metodą Integracji Sensorycznej – zaburzenia integracji sensorycznej niosą ze sobą różne objawy (m.in. trudności z równowagą i koordynacją ruchową, ze słabą koncentracją, nadruchliwość, nadwrażliwość na bodźce – dotykowe, wzrokowe, słuchowe itd., awersję do ruchu, niezgrabność ruchową, opóźniony rozwój mowy, trudności w uczeniu się nowych czynności, np. jazdy na rowerze). Ich nasilenie i w związku z tym trudności pojawiające się w funkcjonowaniu dziecka w środowisku generuje potrzebę odpowiednio dobranej terapii. Z zaburzeń integracji się nie wyrasta, a nie diagnozowane, bagatelizowane mogą prowadzić do poważniejszych problemów w przyszłości. Dzięki odpowiednio dobranym zajęciom system nerwowy dziecka ma możliwość nauczenia się adekwatnej reakcji na codzienne zdarzenia.

RODZICU nie pozwól, by Twoje dziecko cierpiało z powodu trudności z odbiorem bodźców zmysłowych, nie nadawaj mu „łatek”, że jest „łamagą, nieukiem, słabeuszem”, że jest „niegrzeczne, niewspółpracujące, szalone”. Pomóż dziecku rozwijać prawidłowe reakcje i czuć się dobrze w otaczającym świecie.

- Terapia Ręki – zajęcia przede wszystkim dla dzieci mających problem z motoryką małą, trudności w wykonywaniu precyzyjnych ruchów rękami, nieprawidłowy chwyt, problemy ze skupieniem uwagi i koordynacją wzrokowo-ruchową. Terapia jest wskazana jeśli dziecko: szybko męczy się i frustruje podczas rysowania/pisania, ma trudności z koordynacją obu rąk podczas różnych czynności manipulacyjnych np. wycinanie nożyczkami, jedzenie sztućcami, ma trudności w nauce czynności samoobsługowych, wykonuje czynności niedbale, zbyt wolno lub zbyt szybko, niechętnie podejmuje czynności manualne takie jak układanie drobnych przedmiotów, malowanie, lepienie z plasteliny.

- Ocena rozwoju psychoruchowego dziecka od 1 m. ż do 9 roku życia narzędziem KORP - ustalenie czy diagnozowane dziecko rozwija się harmonijnie oraz zgodnie z oczekiwaniami rozwojowymi w swoim przedziale wiekowym, wykreślenie profilu umiejętności dziecka, wskazanie sfer rozwijających się z opóźnieniem i podjęcie odpowiednich interwencji.

- Warsztaty koncentracji i efektywnego uczenia się – zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży nakierowane na poprawę koncentracji i skuteczności uczenia się. Specjalnie dobrane ćwiczenia, nauka skutecznego notowania, organizacji nauki, technik sprzyjających lepszemu zapamiętywaniu i uczeniu się, wykorzystywanie umiejętności w praktyce – praca na materiałach własnych uczestników.

- Kursy Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych – wersja obejmująca elementy warsztatu koncentracji i efektywnego uczenia się i dająca dodatkowo umiejętności szybkiego czytania ze zrozumieniem; zajęcia dla dzieci już od 8 roku życia, a także zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia dla każdego, kto chce przyspieszyć swoje tempo pracy, polepszyć wyniki w nauce, lepiej rozumieć czytane teksty i więcej z nich pamiętać, a także rozwijać swój umysł. Kurs wg metody sprawdzonej od lat, na licencji ogólnopolskiej firmy EDU.

- Warsztaty z masażu Shantala (relaksacja dla dzieci i dorosłych) – niezwykle terapeutyczna wersja masażu dla malutkich dzieci przynosząca wiele korzyści zarówno dla rozwoju dziecka jak i samopoczucia opiekuna; zajęcia dostępne również dla pań w ciąży oraz dla rodziców dzieci starszych.

- Sensoplastyka - kreatywna zabawa różnymi masami przygotowanymi tylko i wyłącznie z bezpiecznych produktów spożywczych, wpływająca na stymulację wszystkich zmysłów i optymalny rozwój całego organizmu, kreatywna zabawa dla wszystkich od 0 do 100 lat.

- Warsztaty kreatywne – tworzenie mydeł, świec i zabawy z papierem – zajęcia grupowe przede wszystkim dla szkół  i przedszkoli (dojazd do klienta); stworzone dzieła mogą z powodzeniem służyć jako prezenty z okazji różnego rodzaju uroczystości.

Jeśli zależy Ci by Twoje dziecko miało lepszą koncentrację i pamięć, lepiej i łatwiej się uczyło, rozwijało swój umysł, potrafiło samo zorganizować swój czas, szybciej i lepiej czytało, poprawiło swoją koordynację i postawę, lepiej pisało, miało mniej problemów z otoczeniem, mniej marudziło zapisz je na odpowiednio dobrane zajęcia. Zainwestuj w przyszłość swojego dziecka.

Zajęcia indywidualne lub małych grupach. Zniżki dla członków rodziny, stałych klientów i osób korzystających z kilku różnych zajęć. Przed dobraniem zajęć możliwe bezpłatne konsultacje.

Doświadczenie: kilkanaście lat pracy trenerskiej (prowadzenie zajęć dla renomowanej szkoły szybkiego czytania EDU, umowa licencyjna na prowadzenie kursów wg metody EDU), prowadzenie terapii Integracji Sensorycznej w renomowanym Gabinecie Integracji Sensorycznej Anisto w Gdyni oraz w przedszkolach.

Zapraszam na zajęcia i terapie. Tel.: 885 346 005

MAGDALENA MASIK

https://www.facebook.com/Magdalena-Masik-Usługi-Edukacyjne-Kursy-I-Warsztaty-1182513998546166/

https://magdamasik.wixsite.com/kursy

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone