Zamknij

Mściszewice. Przedszkolaki i starsi uczniowie zyskali nową przestrzeń

15:33, 15.09.2020 | W.D.
Skomentuj fot.UG Sulęczyno
REKLAMA

Po wielu perturbacjach zakończyła się rozbudowa szkoły w Mściszewicach. Powstała nowe miejsce dla najmłodszych uczniów wraz z zapleczem i stołówką. Łączny koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Budynek ma już pozwolenie na użytkowanie. 

Dzięki rozbudowie obiektu powstały trzy nowe oddziały dla 25 dzieci każdy. Sale są w pełni wyposażone, posiadają zaplecze sanitarne i socjalne, a z każdej sali można wyjść na taras przylegający do przedszkola. 

Rozbudowa części szkolnej obejmowała wyodrębnienie holu i stworzenie trzech sal lekcyjnych. Powstała też nowa stołówka przeznaczona, w której podawane będą obiady szkolne.

W nowej części budynku wykonano instalację ogrzewania wodnego rurowego pompowego zamkniętego, zasilaną z pompy ciepła typu solanka/woda zainstalowanej w pomieszczeniu technicznym na parterze. Wykonano dwa obiegi grzewcze: obieg ogrzewania podłogowego i obieg nagrzewnic central wentylacyjnych. Pompy zasilane są z dolnego źródła tj. 26 szt. pionowych wymienników gruntowych - odwiertów.

Wykonano również instalację wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach: klas szkolnych i sal przedszkolnych, holu z szatnią, jadalni, kuchni, zaplecza kuchni, toaletach i magazynach.

Jak podkreśla gmina Sulęczyno, realizacja tak ważnej i długo oczekiwanej inwestycji związanej z utworzeniem nowych pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych była możliwa, dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Państwa za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego. Rozbudowa szkoły w Mściszewicach pozwoliła rozwiązać występujący tam od dawna problem lokalowy. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz