Zamknij

Żukowo. W SP nr 1 trwa zbiórka książek. Trafią do szpitali, hospicjów, domów dziecka

11.12, 06.10.2020 info: SP nr 1 w Żukowie, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 11.44, 06.10.2020
Skomentuj fot. nadesłane/SP nr 1 w Żukowie
REKLAMA

W Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie trwa Wielka Zbiórka Książek. Do 11 października można oddawać tu książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trafią one m.in. do szpitali, domów dziecka, domów seniora.

„Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!” - to hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Do 11 października można tu oddawać książki: dla dzieci młodzieży i dorosłych, nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie, wydane po 2000 roku i wyłącznie w języku polskim. Mogą też być kolorowanki, książki do uzupełnienia lub z naklejkami - wyłącznie nowe.

fot. nadesłane/SP nr 1

- Oddawane książki trafiają do magazynów w siedmiu głównych miastach w Polsce,a następnie są przekazywane do beneficjentów fundacji: szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych - informują organizatorzy akcji.

Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża aktywnie włączyli się do akcji i nazbierali już ponad 100 książek.

- Zachęcamy wszystkich do udziału w tej zbiórce. Książki można oddać przy wejściu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie w budynku głównym oraz w filii - zachęcają organizatorki zbiórki: Aneta Marchewicz i Małgorzata Zander.

Więcej szczegółowych informacji o Wielkiej Zbiórce Książek znajduje się na stronie:www.zaczytani.org.

Wielka Zbiórka Książek została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz prezydentów 7 miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Partnerem strategicznym Fundacji Zaczytani.org jest Alior Bank. Partnerami Wielkiej Zbiórki Książek są Fundacja KPMG i AVIVA.

fot. nadesłane/SP nr 1

(info: SP nr 1 w Żukowie, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%