Zamknij

Sukces uczniów I LO w Konkursie Wiedzy o Pomorzu. Michał Jereczek z indeksem

10:34, 07.12.2021 | nadesłane, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane/I LO w Kartuzach
REKLAMA

Uczniowie I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach wzięli udział w finale XXIII Konkursu Wiedzy o Pomorzu, który odbył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwsze miejsce zajął Michał Jereczek, który zdobył indeks na etnofilologię kaszubską. Pozostali również sobie świetnie poradzili. 

Konkurs Wiedzy o Pomorzu organizowany  przez Klub Studencki "Pomorania" skierowany jest do uczniów szkół średnich. Ma na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu historii, literatury, geografii oraz kultury Pomorza. Pierwszy etap rozgrywany jest w szkołach; najlepsza piątka uczestników z każdej placówki kwalifikuje się do kolejnego etapu, który odbywa się w murach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

W finale w skład zespołu oceniającego wchodzą specjaliści reprezentujący poszczególne kategorie – literaturę, historię, geografię oraz sztukę i rzemiosło.

troje uczniów I LO im. H. Derdowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach dostało się do ścisłego finału. To najwięcej ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie! Opiekunem uczniów była Ewa Marszałkowska.

W pierwszej części finałowych zmagań uczestnicy rozwiązywali test składający się z sześćdziesięciu trudnych pytań. Następnie wyłoniono siedmioro finalistów, którzy w części ustnej odpowiadali przed jury i publicznością na cztery pytania.

Pierwsze miejsce zajął Michał Jereczek i zdobył indeks na Uniwersytet Gdański na kierunek: etnofilologia kaszubska. Piąta była Aleksandra Serkowska, zaś szóste miejsce zajęła Marta Miotk.

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%