Zamknij

Pomieczyno. Rodzice z pomysłami. To dzięki nim w szkole tak wiele się dzieje

11:17, 15.01.2022 | D.Kaszubowska/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Daria Kaszubowska
REKLAMA

To dzięki nim odbył się Bal Rodzica, Festyn z okazji Dnia Dziecka, Dzień Myszki Miki, kiermasz świąteczny, konkursy z fantastycznymi nagrodami i wiele, wiele innych atrakcji. Nikt nie wynagrodzi im stresów, wytrwałego szukania sponsorów, zarwanych nocy i chwil, które zamiast z rodziną, spędzają na kolejnych zadaniach na rzecz szkoły w Pomieczynie. A ich jedyną zapłatą jest uśmiech na twarzach dzieci.

Rada Rodziców, zwana też Komitetem Rodzicielskim jest w każdej szkole organem reprezentującym wszystkich rodziców i współpracującym z gronem pedagogicznym dla dobra całej szkolnej społeczności.

W Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie Rada Rodziców składa się z czternastu członkiń. To energiczne i pracowite kobiety, które poświęcają swój wolny czas, by bezinteresownie służyć innym. Każda z nich jest inna, każda ma inny charakter, ale wspólnie doskonale się uzupełniają i tryskają pomysłami.

Dokładają wszelkich starań, by godnie reprezentować całą społeczność, a przede wszystkim zapewnić uczniom jak najwięcej atrakcji i możliwości ciągłego rozwoju.

Na czele pomieczyńskiej rady już trzecią kadencję stoi Małgorzata Kmiecik, jej zastępczynią jest Katarzyna Grot, sekretarzem – Katarzyna Szulc, a skarbnikiem Patrycja Dawidowska.

Podczas gdy w niektórych szkołach działalność Rady Rodziców ogranicza się tylko do kupienia książek dla najlepszych uczniów na zakończenie roku szkolnego, Rada Rodziców w Pomieczynie postawiła sobie poprzeczkę naprawdę wysoko.

- Naszym celem jest integracja i aktywizacja całej społeczności szkolnej. Pragniemy stworzyć środowisko, w którym nasze dzieci będą się dobrze czuły i będą miały możliwość samorozwoju, ale również dobrej zabawy. Nie ustajemy w wysiłkach, by szkoła naszych dzieci była jeszcze lepszym miejscem - podkreśla Małgorzata Kmiecik, przewodnicząca rady.

Mijający rok był trudny z powodu szalejącej pandemii wirusa Covid-19, mimo to Rada Rodziców nieustannie szukała możliwości, by uczniowie, szczególnie ci pozamykani w domach na zdalnym nauczaniu, mieli przynajmniej namiastkę normalności.

Lista tegorocznych dokonań jest naprawdę imponująca. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń był Festyn z okazji Dnia Dziecka, przyjęty z tym większym entuzjazmem, że w roku 2020 nie mógł się odbyć z powodu rządowych obostrzeń.

Po dwuletniej przerwie wszyscy byli spragnieni zabawy. Rada Rodziców stanęła na wysokości zadania. Dzięki środkom wpłacanym przez rodziców na Komitet oraz dzięki pozyskanym sponsorom, w tym Gminie Przodkowo, udało się zorganizować wspaniałą imprezę. Festyn odbył się na terenie Barwikowych Alpak, więc dzieci, mimo klasycznych atrakcji takich jak dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i karuzele, mogły odwiedzić sympatyczne alpaki, nakarmić je, pogłaskać, a nawet wyprowadzić na spacer.

Była też loteria fantowa, zabawy z animatorem, tatuaże, wata cukrowa i wiele innych atrakcji. Drugim fenomenalnym wydarzeniem był II Bal Rodzica, który odbył się w Dworku Barwik w listopadzie minionego roku.

Jak sama nazwa wskazuje - była to zabawa wyłącznie dla dorosłych. Oprócz tańców do białego rana przy hitach serwowanych przez DJ’a, po raz pierwszy odbyła się Loteria Brylantowa, w której do wygrania było mnóstwo cennych nagród, w tym pierścionek z najprawdziwszym brylantem wart trzy tysiące złotych. Dochód, jaki udało zebrać się podczas Balu, zasili budżet Rady Rodziców i zostanie przeznaczony na kolejne atrakcje dla dzieci. Rada Rodziców zorganizowała także szereg pomniejszych działań dla uczniów:

Dzień Przedszkolaka, Dzień Ziemniaka, Dzień Myszki Miki, profesjonalną sesję fotograficzną dla dzieci, dodatkowe lekcje z języka angielskiego odbywające się w szkole, wyjazd ósmoklasistów na kręgle, kiermasz świąteczny. Ponadto uprzyjemniają dzieciom takie chwile jak Dzień Dziecka, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet poprzez zakupienie i osobiste rozdanie we wszystkich klasach łakoci.

Nie brakuje też konkursów z super nagrodami, m.in.: kreatywny konkurs kosmiczny, konkurs na ozdobę bożonarodzeniową, konkursy plastyczne, a w przygotowaniu są konkursy plastyczno-fotograficzno-literackie, patriotyczne, muzyczne. Inwencja członkiń Rady Rodziców jest nieograniczona. Warto jednak dodać, że rada angażuje się również w akcje charytatywne, by uczyć dzieci dbania nie tylko o potrzeby swoje, ale i potrzebujących. Zorganizowali paczki dla dzieci z domu dziecka i włączyli się w akcję „Maskotki dla Seweryna”.

Wsparli także budżet szkoły podczas wymiany gruntu na placu zabaw oraz zakupie pojemników na zabawki. Oprócz książek i bonów na książek zakupionych dla najzdolniejszych uczniów są fundatorami nagrody dla najzdolniejszego absolwenta - w roku 2021 taką nagrodą był tablet. Krystyna Kąkol, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie, wypowiada się o działalności Rady Rodziców w samych dobrych słowach.

- Rada Rodziców wspomaga pracę szkoły na wielu płaszczyznach. Jej inicjatywy integrują społeczność szkolną i środowisko lokalne. Liczne konkursy, projekty pomagają uczniom odkrywać i rozwijać talenty. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pojawiły się przed nami nowe wyzwania i pomysły, które wspólnie z rodzicami chcielibyśmy wprowadzić w życie - podkreśla dyrektorka placówki.

Aby jednak to wszystko mogło się odbywać, potrzebne są pieniądze. Sama składka na komitet rodzicielski wpłacana co roku przez rodziców to zaledwie kropla w morzu potrzeb.

W Pomieczynie chętni rodzice mogą wpłacać na konto rady tzw. cegiełki sponsorskie. Nie brakuje też zaangażowania ze strony prywatnych sponsorów, bez których wiele zadań po prostu by się nie odbyło.

(D.Kaszubowska/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (31)

KawałekKawałek

9 9

"Rodzice"? Chyba same baby
11:34, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

babababa

2 1

Zapraszamy tatusiów. Niech też się wykażą. Nikt im nie zabrania.
A poza tym: mama to nie rodzic? Dziwne czepianie się. 01:12, 16.01.2022


A GDZIE A GDZIE

10 10

Parytety? Gdzie osoby niebinarne ? Gdzie osoby trans,LGBTQ,inne rasy ?
Oj nieładnie . 11:50, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ha haHa ha

6 4

Ale po co 11:59, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

********

13 4

Komentarze wypisują ludzie, którzy sami nic nie robią i nie wnoszą do żadnej społeczności, jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to milczenie jest złotem 13:23, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DrajwerekDrajwerek

2 3

Kaszubi tak maja 14:21, 15.01.2022


PrzodkowocityPrzodkowocity

7 3

Nie ma to jak samemu się pochwalić hehehe brawo Rodzice 13:41, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NauczycielNauczyciel

8 6

Super rodzice. W każdej miejscowości takich mamy. W każdej ciężko pracują za co im dziękuję. Co do dziwnych komentarzy: gdy nie chce się pochwalić to lepiej milczeć. 13:42, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MamaamamaMamaamama

5 5

Może lepiej skupcie się na mega słabym poziomie nauczania w tej szkole począwszy od przedszkola a potem skupcie się na robieniu sobie laurki. Może pochwalcie się wynikami uczniow. O tym nikt nie mówi bo to nie wygodne. Przodkowo wiecznie na ostatnim miejscu. Nie dziwię się ze uczniowie uciekają do szkół do innych miast. 13:45, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Była uczennica Była uczennica

5 2

Fajna sprawa. Chodziłam tam do podstawówki i wtedy też były fajne imprezy szkolne. Miło wspominam ten czas. Moje dzieci chodzą do Przodkowa bo bliżej ale z ręką na sercu mogę powiedzieć że w Pomieczynie jest lepiej. Widzę porównanie. Super.. Tak trzymajcie. 14:39, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

o.oo.o

2 0

W życiu bym nie dała dzieci do Przodkowa. Pomieczyno jest fajne. 01:15, 16.01.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


RodzicRodzic

2 2

Do wyżej pewnie myślę o tej samej osobie, najwpierw niech sama się wychowa a później swoje dziecko 15:37, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Dajta spokój Dajta spokój

5 5

Te imprezy to wielkie halo? Jakiś dzień ziemniaka? Konkursy na laurkę? Szkoła nie ma być cyrkiem, ale uczyć nauki i systematyczności, a tu widzę od imprezy do imprezy. 16:20, 15.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

prlowski bucprlowski buc

3 3

Weź, bucu, spadaj na bambus. Skończyły się czasy pruskiej szkoły z drylem i biciem, skończyły się czasy, gdy dzieciaki miały tylko zakuwać. Dziś szkoła łączy zabawę i naukę. Poczytaj sobie coś o psychologii dziecka, to zobaczysz, że takie nauczanie daje największe efekty. A nie na siłę systematyczność i zakuwać. 01:14, 16.01.2022


Cóż ziemniakuCóż ziemniaku

1 2

@prlowski buc Jeśli masz dzieci, to bardzo się w życiu zdziwią. 13:20, 16.01.2022


hahahaha

2 1

To Twoje dzieci się zdziwią. Przegrają życie, tylko ciągle harując i harując. Mentalność chłopa u pana na roli: robić i robić i niczego się nie dorobić. Ludzie z głową umieją i pracować, i odpoczywać. 20:45, 16.01.2022


GośćGość

3 2

Myślę że nowa dyrekcja nie pozwoli se na głowę usiąść,oby tak było . najlepiej samemu se chwalić 19:05, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 2

Ojej cóż to robią te niektóre damy z rady . Ale szacun pani dyrektor. 20:17, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

J 23J 23

4 5

Brawo rodzice, chociaż komuś się chce. Gratulacje . A pisowskie trole , nieroby niech się zamkną.
Szczególne pozdrowienia dla pani Justyny W.🙂❤️ 21:43, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 2

Do wyżej czy wiesz że obowiązuje rodo,droga damo.Pare osób by się przydało do wymiany z rady , szczególnie te które lubią gadać i przeklinać 08:55, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 3

Gdyby zajęły się wychowaniem swoich rozpieszczonych "bąbelków" to nie byłoby już czasu na działalność hobbystyczną, pozdrawiam :) 11:48, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gka gka

2 0

dziwne wszystkie bez maseczek , a potem w szkole maja do gadania o maseczkach i szczepieniach wobec innych rodzicow 09:27, 17.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GośćGość

2 1

Święta racja, gdzie maseczki 12:11, 17.01.2022


Do gkaDo gka

2 1

Gdzie maseczki jest pandemia 12:17, 17.01.2022


MaseczkiMaseczki

1 1

Są na d...ie, tam gdzie ich miejsce!tyle dają co stringi w zimie. 17:19, 17.01.2022


GośćGość

1 0

To pewnie wypowiada się znowu pani niekulturalna z rady 17:44, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka Mieszkanka

1 0

Święta racja. Mówią o pomysłach i zaangażowaniu rady Rodziców, ale propnuje przede wszystkim rozpocząć od wychowania swoich dzieci ,a następnie brać się za cudze. Wydaje mi się że rada Rodziców powinna się wypowiadać w sposób kulturalny do ludzi ,a swoje co drugie słowo przekleństwo zostawić dla siebie, a przede wszystkim ugryźć się w język. 20:14, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Aż uszy więdną od tego gadania , trzeba ustąpić komuś kulturalnemu 17:57, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

RobertRobert

2 0

Bardzo fajnie, że pomagają tylko szkoła nie powinna pozwolić na zbytnią ingerencję rodziców, ponieważ rośnie poczucie tych rodziców iż mogą wszystkim i wszystkimi sterować. Rodzice ci również ingerują w życie innych rodziców i ich dzieci- oceniają, plotkują a tym samym swoją pomocą krzywdzą innych. 21:55, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 0

Jak może być w radzie pani która co drugie słowo przeklina,wypowiada się w sposób niekulturalny przychodzi do domu i jeszcze wszystko opowiada 08:28, 20.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%