Zamknij

Sierakowicka "dwójka" zdobyła ważny certyfikat. Chodzi o sposób i jakość nauczania

17:08, 16.05.2022 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach jest pierwszą placówką w gminie i prawdopodobnie drugą w powiecie kartuskim, która może się pochwalić tytułem "Szkoły uczącej się". To certyfikat będący ważną wskazówką dla uczniów i rodziców. 

Sierakowicka "dwójka" wzięła udział w czteroletnim projekcie, którego celem było podniesienie jakości nauczania. W dużym uproszczeniu chodzi o to, by uczeń miał świadomość jakie cele są do osiągnięcia, czego się od niego oczekuje i co będzie brane pod uwagę podczas sprawdzania, czego się nauczył.

- Ogólnie rzecz ujmując: chodzi o określanie wyraźnych celów, określanie na co będziemy zwracać uwagę, zadawanie pytań kluczowych, by uczniowie mieli pełną świadomość po co przychodzą na lekcje - mówi Krzysztof Andryskowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. - Dzisiaj otrzymaliśmy tytuł "Szkoły uczącej się". To z jednej strony finał projektu, a z drugiej strony początek, ponieważ te wszystkie elementy projektu będziemy starali się w jak najszerszym zakresie wprowadzać. 

[FOTORELACJA]27515[/FOTORELACJA]

Dyrektor sierakowickiej "dwójki" podkreśla, że wprowadzone rozwiązania już przynoszą efekty. 

- Szczególnie cenna była wypowiedź jednej z naszych nauczycielek, a jednocześnie matki jednego z uczniów, która stwierdziła, że gdy przychodzi czas sprawdzianów, to ona nie musi już poświęcać dodatkowego czasu, ponieważ dziecko dostaje kluczowe zagadnienia, które będą na sprawdzianie - podkreśla Krzysztof Andrsyskowski. - To możemy również przekładać na nasze życie dorosłe. Bo inaczej będziemy funkcjonować wiedząc po co, dlaczego i na co zwracać uwagę. 

W ubiegłym roku certyfikat "Szkoły uczącej się" uzyskała Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach. Szkoła również do minimum ograniczyła ocenę sumującą. Nauczyciel skupia się na ocenach, ale na zdobywaniu wiedzy przez uczniów. 

Dziś w Sierakowicach uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładu profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Jacka Pyżalskiego, który mówił o budowaniu relacji między uczniami w klasie. Temat dotyczy bardzo istotnych zagadnień, dlatego poświęcimy mu osobny artykuł. 

- Bardzo zależało nam na zaproszeniu pana profesora, który potrafi przekazywać wiedzę w sposób jasny i prosty, a my chcemy korzystać z jego doświadczeń - podkreśla dyrektor SP nr 2 w Sierakowicach. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Jadwiga Jadwiga

10 2

Niestety tylko nazwa, bo w rzeczywistości dzieci i tak piszą mnóstwo kartkówek i sprawdzianów na zwykłe oceny. A chyba nie taki ma być cel projektu? 03:09, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatrycjaPatrycja

6 2

Projekt może sprawdza się wśród dzieci bardzo zdolnych i na nich wszyscy skupiają uwagę a co z dziećmi mniej zdolnymi ?
07:18, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

shaIom5gshaIom5g

2 2

szkola nie uczaca sie o tolerancji lgbt smiechu warte 11:28, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielnikmielnik

3 1

propagandowa akcja. praca praca praca a nie 12:50, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TosiekTosiek

3 4

Co ta szkola ktora uczy nietolerancji i tylko po katolsku, jako religija narodowa, dla innych nie ucza, ze maja te same prawa. 13:19, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%