Zamknij

Żukowo. Uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa. Wojewódzka inauguracja projektu

11.45, 26.10.2022 Magda Dzienisz Aktualizacja: 14.40, 26.10.2022
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

W Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie zainaugurowano Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego. Najmłodsi mogli zobaczyć m.in. inteligentny model domu jednorodzinnego, które pokazywał niebezpieczne sytuacje "na żywo".

Już po raz siódmy w województwie pomorskim realizowany będzie projekt "Uczę się bezpieczeństwa". Pierwszoklasiści ze szkół Pomorza wezmą udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez policjantów. 

Dowiedzą się, jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, w domu, w czasie ferii i wakacji, a także w internecie. W tym roku dołączono dwa nowe zagadnienia: o bezpieczeństwie w "małym świecie finansowym" oraz w środowisku naturalnym. 

Wojewódzka inauguracja projektu odbyła się w SP nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Gościli na niej m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich, komendant wojewódzki Policji Andrzej Łapiński, komendant wojewódzki PSP Piotr Socha, przedstawiciele firm i instytucji partnerskich akcji, a także władze gm. Żukowo i dyrektorzy okolicznych szkół. 

-  Dzięki temu projektowi nie tylko się uczycie, ale także bawicie - powiedział wojewoda pomorski. - Akcja w tej edycji obejmuje 89 szkół. Najmłodsi uczą się istotnych zachowań, to ważne, aby nauczyli się unikać zagrożeń, które czyhają w drodze do szkoły, podczas ferii i wakacji. Te informacje, doświadczenia, które zdobędziecie w ramach tego programu, możecie przekazywać nie tylko w szkole, ale i w domu - zwrócił się do uczniów. 

[FOTORELACJA]27727[/FOTORELACJA]

- Projekt ma za zadanie przygotować was do wejścia w trochę doroślejsze życie - powiedział komendant Adnrzej Łapiński. - Bardzo nam zależy na tym, abyście uczestnicząc w tym projekcie starali się wysłuchać naszych rad i zrozumieć nasze dobre intencje. Najważniejszą rzeczą jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

Uczniowie "Jedynki" zaprezentowali gościom ciekawy program artystyczny - poprzez piosenkę pokazali, że potrafią poruszać się na drogach. Czekał także odblaskowy pokaz mody. Najmłodsi w fantazyjnych strojach zaprezentowali się publiczności. 

Pierwszaki miały okazję zobaczyć także mobilny symulator zagrożeń pożarowych i dowiedzieć się o potencjalnych niebezpieczeństwach, które czyhają w domu czy na ulicach. To inteligentny model domu jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Przedstawia realne zagrożenia w życiu codziennym: w domu, w obiektach użyteczności publicznej, na obszarach przyrodniczych. 

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PisiorekPisiorek

0 1

Czy był Donald Tusk? Donald Tusk czy był? 16:20, 26.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%