Na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku pojawiły się informacje o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych na Pomorzu. Również w placówkach w powiecie kartuskim znalazły się wolne miejsca, m.in. w Technikum nr 1 w Kartuzach, Technikum w Przodkowie czy LO i Technikum w Sierakowicach.
Do szkół ponadpodstawowych, podobnie jak w roku ubiegłym, aplikuje 1,5 rocznika. To efekt reformy systemu szkolnictwa przeprowadzonej w 2014 r. Wówczas do klas pierwszych szkół podstawowych poszły także sześciolatki.
W powiecie kartuskim na uczniów z tzw. półtora rocznika przygotowano 458 miejsc w szkołach. Aplikowało do nich 597 osób (pierwszy wybór), a najwięcej do I LO w Kartuzach.
[ZT]46148[/ZT]
W czwartek 27 lipca opublikowano listy przyjętych osób do danych szkół i tych, które się nie zakwalifikowały. Absolwenci będą mieli jeszcze czas od 1 do 3 sierpnia, by złożyć papiery w postępowaniu uzupełniającym.
W powiecie kartuskim są jeszcze wolne miejsca. Jak wynika z danych Kuratorium Oświaty w Gdańsku, według stanu z 28 lipca na godz. 11.00, na uczniów czeka tutaj łącznie 65 miejsc - głównie w technikach (nr 1 w Kartuzach, w Przodkowie, Sierakowicach) oraz szkołach branżowych I stopnia (w Przodkowie i Kartuzach).
Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Kartuzach (ul. Wzgórze Wolności)
Branżowa Szkoła I stopnia w Przodkowie:
Branżowa Szkoła I stopnia (ul. Mściwoja II w Kartuzach)
Liceum Ogólnokształcące w Sierakowicach:
Technikum w Sierakowicach:
Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie:
Zespół Szkół Technicznych (ul. Mściwoja II w Kartuzach)
Z listą wolnych miejsc można zapoznać się na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
7 1
To jest dramat dla kandydata