Uczniowie klasy policyjno-wojskowej w ZSO nr 2 w Kartuzach uroczyście dziś ślubowali. Podczas wydarzenia nie zabrakło rodziców, a także gości, wśród których były m.in. władze samorządowe, przedstawiciele policji czy Wojska Polskiego.
Uczniowie ślubowali dziś na sztandar szkoły, obiecując szanować godność każdego człowieka, wykorzystywać dobrze zdobytą wiedzę i strzec patriotycznej spuścizny.
- Chciałabym, abyście pamiętali, że to ślubowanie to nie tylko formalność. To ślubowanie to również zobowiązanie do służby, odpowiedzialności i poświęcenia. Trafiacie pod wspaniałe skrzydła - waszych nauczycieli, ale także funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Trafiacie pod skrzydła żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a dokładnie 72 batalionu lekkiej piechoty w Kościerzynie - podkreślała dyrektor szkoły Kinga Seroczyńska. - Wybierając ścieżkę wojskową, policyjną, decydujecie się na ogrom trudnych wyzwań, ale też dumy i satysfakcji.
Dyrektor życzyła uczniom determinacji i zaangażowania. Życzyła też powodzenia w nowym etapie edukacyjnym.
- To będzie czas, który będzie od was wymagał kształtowania charakteru, uczenia się bycia liderem, podejmowania odpowiedzialnych, obywatelskich rozwiązań - podkreślała.
Życzenia uczniom złożył też burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.
- Chciałbym aby ta szkoła była dla was także szkołą życia. To już zupełnie inny czas waszej pracy i edukacji. Możecie tu kształtować siebie, na takich ludzi, z których będziemy dumni - powiedział.
Ppłk Paweł Górski z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdańsku wyraził nadzieję, że w przyszłości uczniowie zasilą szeregi Wojska Polskiego. Podobną nadzieję na wstąpienie w szeregi policji wyraził komendant powiatowy policji w Kartuzach Tomasz Juński.
[FOTORELACJA]29207[/FOTORELACJA]
W ciągu czterech lat uczniowie oddziału o profilu policyjnym, oprócz przedmiotów obowiązkowych, uczyć będą się m.in. wiedzy o policji, topografii oraz elementów prawa. Wezmą udział w szkoleniach strzeleckich czy zajęciach z samoobrony, kursach ochroniarskich, obozach szkoleniowych, zawodach sportowych oraz zawodach z zakresu obronności.
Natomiast uczniowie, którzy wybrali przygotowanie wojskowe, również nabędą wiedzę z topografii, ale także poznają musztrę, ceremoniał wojskowy, podstawy wychowania wojskowego, podstawy szkolenia bojowego i strzeleckiego, zasady rozpoznania wojskowego czy podstawy szkolenia inżynieryjno-saperskiego. Na zajęciach wychowania fizycznego dodatkowo realizują treści z zakresu sztuk walki i pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.
TBRRAAWWO13:49, 24.10.2024
Tradycja jest tym co świadczy o pięknej kontynuacji są służby z czasów PRL ORMO z czasów III RP Policja No i wszyscy z teraźniejszego układu Brawo!!!
Mieszkanka kartuzy 15:03, 24.10.2024
Gratulacje dla naszej dzielnej młodzieży
Zdrowia i wytrwałości Powodzenia dla Was
Po jakiego grzyba?19:50, 24.10.2024
Nie rozumiem?
Po co radni powiatu tam byli?
Woźny 19:54, 24.10.2024
Po to by zapozwać do zdjęcia
mundurowka 20:03, 24.10.2024
Jak już zabieraja się za tworzenie szkół mundurowych to w pierwszej kolejności powinni ich nauczyć jak nosić mundur a nie jak fleje na pks-esie stoją. WSTYD!!! I DRMAT DLA MUNDURU Z POLSKA FLAGĄ.
Mundur06:22, 26.10.2024
Zobowiązuje, to nie tylko schludny wygląd to także zachowanie. Niestety przykrością stwierdzam iż uczniowie tych klas prezentują w większości marny poziom tych zobowiązań. Chodzą jak łajzy , łapy w kieszeniach, zgarbieni, pety w gębie dodatkowo słownictwo k...,c...,itp.
1 0
Do zachowania w pełni zabrakło tu ZOMO