Od 13 do 15 maja 2025 w szkołach podstawowych odbędą się egzaminy ósmoklasisty. W całym kraju podejdzie do nich 354 940 uczniów z ponad 12 tys. szkół. Tegoroczny egzamin będzie też pisało ponad 13 tys. uczniów z Ukrainy.
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawił się harmonogram tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Zmagania uczniów rozpoczną się 13 maja br. od egzaminu z języka polskiego, który potrwa 150 minut.
Drugiego dnia, 14 maja uczniowie napiszą egzamin z matematyki trwający 125 minut. Zadania z języka obcego nowożytnego uczniowie rozwiążą z kolei 15 maja i będą mieć do dyspozycji 110 minut.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o nie więcej niż:
W 2025 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 354 940 uczniów z ponad 12 850 szkół oraz 13 280 uczniów – obywateli Ukrainy.
Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 218 różnego rodzaju arkuszy, tj.:
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Zaświadczenia lub informacje o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 4 lipca br. Tego samego dnia (4 lipca br.) swoje wyniki poznają uczniowie oraz zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
Największa grupa ósmoklasistów (98,4%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,4% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych, tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego, przystąpi łącznie 0,2% ósmoklasistów.
(mo/)
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
5 1
Czy jak innym kandydatom na Prezydenta RP zniszczą banery wyborcze na terenie naszej gminy, to Pan Burmistrz też wykupi płatne przeprosiny w internecie ?
2 1
Pierwszą powinnością każdego mieszkańca Kaszub jest zadbanie o to by nikt w Polsce nie kojarzył urodzonego w Gdańsku Donalda T.z Kaszubami Podający się za Kaszubę też gdańszczanin Gunter Grass noblista był SS-manem Drugą zrobić wszystko aby namiestnik z Berlina przestał pełnić funkcję premiera w naszym państwie
0 0
Nie mieszkanca kaszub tylko mieszkańca ciemnogrodu.