Zamknij

Klukowa Huta. Barwnym korowodem rozpoczęły się tegoroczne dożynki

W.D. 14:50, 31.08.2025 Aktualizacja: 17:04, 31.08.2025
1 fot.W.D. fot.W.D.

Święto plonów w gminie Stężyca odbywa się w tym roku w Klukowej Hucie. Barwny korowód dożynkowy przeszedł na plac imprezy. Tam przygotowano moc atrakcji.

Uczestników dożynek powitał wójt gminy Stężyca Ireneusz Stencel. Pogratulował mieszkańcom Klukowej Huty wyjątkowej oprawy tegorocznych dożynek. Rolnicy z gminy Stężyca usłyszeli dziś słowa podziękowania od posła Stanisława Lamczyka, przedstawicieli samorządu wojewódzkiego i powiatowego. 

Zgodnie z tradycją starostowie dożynek przekazali bochen na ręce wójta gminy Stężyca. Goście rozdzielili potem chleb między wszystkich uczestników tegorocznych dożynek.

Pogoda dopisuje, więc mieszkańcy mogą spodziewać się wyśmienitej zabawy. W Klukowej Hucie będzie dziś sporo muzyki, rozstrzygnięte zostaną konkursy: Piękna Wieś i konkurs wieńców dożynkowych. 

[FOTORELACJA]30113[/FOTORELACJA]

O godz.16.45 zaplanowano Koncert Zespołu OLDYOUNG, po nim wystąpi "Stashka", zaś na finał - Klaudia Zielińska. 

 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

DożynkiDożynki

0 0

Pięknie gratulujemy.
Żal, że włodarze gminy Kartuzy zapominają o rolnikach. Przecież Dożynki to tradycyjne święto plonów. Są ogólnym podziękowaniem: rolników za zbiory i rolnikom za ich pracę. 😥

15:50, 01.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%