Zamknij
REKLAMA

Pomorski NFZ o nakładach na świadczenia dla niepełnosprawnych

15:30, 07.03.2019 | mat.pras./oprac.W.D.
Skomentuj
fot.pixabay
REKLAMA

Pomorski oddział NFZ przeznaczył prawie 3,7 mln zł na świadczenia rehabilitacji leczniczej dla osób posiadających orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności. To efekt wejścia w życie ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby niepełnosprawne.

Z informacji przedstawionej przez pomorski NFZ wynika, że od lipca do grudnia ubiegłego roku ze świadczeń rehabilitacji leczniczej, na podstawie posiadanego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności, skorzystało 4216 pacjentów. Zrealizowano w tym okresie 45,5 tys. świadczeń. Zaś 2706 pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności skorzystało z ponad 5,3 tysiąca świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej o łącznej wartości przekraczającej 350 tysięcy złotych.

Z usług obejmujących zaopatrzenie w wyroby medyczne, takie jak między innymi protezy słuchu, przedmioty ortopedyczne, przedmioty z zakresu optyki okularowej oraz środki pomocnicze, skorzystało 2086 osób.

Jak informuje Mariusz Szymański rzecznik prasowy POW NFZ w Gdańsku, to efekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Po 1 lipca pomorski oddział NFZ zwiększył nakłady na świadczenia w zakresie dostępu do rehabilitacji leczniczej i sfinansował wszystkie świadczenia medyczne na rzecz osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

W czasie obowiązywania ustawy do pomorskiego NFZ wpłynęła w 2018 roku zaledwie jedna skarga, szybko wyjaśniona z poradnią rehabilitacyjną, związana z rejestracją osoby niepełnoprawnej na zabiegi fizjoterapeutyczne. W tym roku w trakcie rozpatrywania przez NFZ jest jedno zażalenie na brak respektowania przez podmiot medyczny dokumentów potwierdzających stopień niepełnosprawności pacjenta.

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz