Zamknij

Mieszkańcy Pomorza mogą ubiegać się o płatny staż w Brukseli

13:17, 09.08.2019 | info:UMWP, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. pixabay

Mieszkańcy Pomorza z wyższym wykształceniem lub w trakcie studiów, którzy znają język angielski, mogą ubiegać się o płatny staż w Biurze Regionalnym Województwa Pomorskiego w Brukseli. Aplikacje przyjmowane są do końca sierpnia, a stażysta otrzyma miesięczne wynagrodzenie wysokości 1000 euro (brutto).

Staż organizuje Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej. Do doskonała okazja, by zdobyć zawodowe kontakty, wdrożyć się w pracę biurową czy poprawić znajomość języka. W pierwszej kolejności na staż będą przyjmowane osoby pochodzące z województwa pomorskiego lub studiujące na pomorskich uczelniach. Trzeba też wykazać się wiedzą z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej. Do obowiązków stażysty będzie należało przygotowywanie notatek prasowych z konferencji i unijnych wydarzeń, pomoc w przygotowaniu wizyt studyjnych oraz promowanie działalności Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli.

– Taki staż to świetna okazja, by zdobyć doświadczenie unijne – mówi Anna Drążek, dyrektor biura. – Nachodząca jesień zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Będzie to bardzo intensywny okres, dlatego to świetny moment na dłuższą wizytę w Brukseli. Będzie formowała się nowa Komisja Europejska, będą przesłuchania komisarzy oraz flagowa impreza, jaką jest Tydzień Regionów i Miast. A my zadbamy o to, by nasz stażysta mógł uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, zdobywać doświadczenie i poznawać nowych ludzi – podkreśla Drążek.

Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej organizuje takie praktyki od kilkunastu lat.

– Podczas różnorodnych staży przez nasze biuro przewinęło się już kilkadziesiąt osób – mówi Anna Drążek. – Miesięczny pobyt w Brukseli wielu z nich pomógł znaleźć pomysł na siebie. Zainspirowali się i wiem, że znaleźli ciekawą pracę, a unijne doświadczenie bardzo im w tym pomogło – zaznacza Drążek.

Aplikacje można składać do 31 sierpnia 2019 r. Staż zacznie się 1 października i potrwa jeden lub dwa miesiące. Po raz pierwszy staż będzie płatny (1000 euro brutto). Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli znajduje się w pobliżu najważniejszych unijnych instytucji w Brukseli, przy Rue du Luxembourg 3.

Szczegółowe wymagania i warunki stażu są dostępne na stronie Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej.

(info:UMWP, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Stażyści z angielskiStażyści z angielski

0 5

a nasze pisie matołki pojechały na stanowiska z językiem o nazwie "ani BE ani ME" (ale "kukuryku" znają). 18:41, 09.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

haha

1 0

tłuk z PO się odezwał jak tam główka?? dzisiaj też nie pracuje jak to w komunistyczno-nazistowskiej zacofanej Brukseli 20:56, 09.08.2019


Na przykład te 3Na przykład te 3

0 3

pisowskie baby z bazaru chodzą zawsze we trójkę, gdyż z nikim na korytarzach nie pogadają, bo całkowicie nie kumate. Ciemnota wybrana przez takich samych jak one. Obciach i sromota !! 09:04, 10.08.2019


© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone