Zamknij
REKLAMA

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

12:09, 28.07.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji.

W pierwszej kolejności kierowane będą osoby, które muszą wyjechać najwcześniej z uwagi na kończące się świadczenie, a także te które dojechały na rehabilitację po 13 marca i miały skrócony bądź przerwany turnus. Pozostałe będę kierowane według daty orzeczenia.

Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, dostaną z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką. Po jego otrzymaniu powinny skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje wystawionym zleceniu na badanie – test w kierunku SARS-CoV-2. Warunkiem przyjęcia jest negatywny wynik testu. Test jest bezpłatny, a trzeba go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu - informuje Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego. 

Listę punktów pobrań można znaleźć pod adresem: https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran.

Rzecznik prasowy ZUS zaleca także, aby z planowaniem podróży powstrzymać się do momentu, w którym ośrodek poinformuje o negatywnym wyniku testu. Należy też pamiętać o tym, aby poinformować ZUS, jeśli nie możemy jechać na rehabilitację, a ośrodek rehabilitacyjny o ewentualnej zmianie numeru telefonu.

Osoby skierowane na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli takie które dojeżdżają na nią codziennie w wyznaczonych godzinach, nie  muszą wykonywać testu w kierunku SARS-CoV-2.

- Na rehabilitację należy zabrać ze sobą środki ochrony osobistej - rękawiczki, maseczki lub przyłbice. Osoby na kwarantannie albo w izolacji lub przebywające z taką z osobą w warunkach domowych nie mogą zgłosić się do ośrodka - podkreśla Krzysztof Cieszyński. 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz