Zamknij

Dzień Bez Samochodu. Pociągiem pojedziesz za darmo, wystarczy dowód rejestracyjny

11:03, 21.09.2020 | M.Dz./info: UMWP
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

We wtorek 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przez cały dzień będzie można za darmo korzystać z pociągów kursujących na terenie województwa pomorskiego. Wystarczy być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i mieć ze sobą dowód rejestracyjny.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Ma on wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. 

Europejski dzień Bez Samochodu obchodzony będzie także na terenie województwa pomorskiego. Tegoroczne hasło kampanii – „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” kładzie nacisk m.in. na kolej, która może przynieść korzyści naszemu zdrowiu i środowisku.

Do zostawienia samochodów w domu i wybrania się w podróż pociągiem zachęca Samorząd Województwa Pomorskiego. Tego dnia bowiem wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować koleją za darmo. Wystarczy w podroż zabrać dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument tożsamości. Bezpłatne przejazdy będą możliwe wszystkimi pociągami regionalnymi Polregio oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (w tym na linii PKM).

Oferta będzie obowiązywać na terenie całego województwa, tj. na obszarze ograniczonym stacjami Sycewice, Słosinko, Czarne, Bukowo Człuchowskie, Smętowo, Prabuty i Stare Pole. Bezpłatne przejazdy obowiązują przez cały dzień - informuje UMWP.

Bezpłatne w tym dniu będą również przejazdy komunikacją miejską na terenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Oznacza to, że właściciele samochodów będą mogli za darmo jeździć trolejbusami, tramwajami i autobusami w metropolii trójmiejskiej oraz 14 gminach (w tym w gminie Żukowo). Podobnie jak w przypadku pociągów, w razie kontroli biletowej należy okazać dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości. 

(M.Dz./info: UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

??

1 2

Czy do Gdańsk Wrzeszcz można pojechać w takim razie pociągiem.?za darmo po okazaniu dowodu rejestracyjnego? 13:50, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

G.mpwgmG.mpwgm

2 2

A potem podadza zakazen na korone wiecej niz zwykle 13:57, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%