Zamknij

O tym się nie mówi. Opowiedzą o sytuacji kobiet wobec prawa antyaborcyjnego

12:38, 19.11.2021 | UMWP/oprac.W.D.
Skomentuj fot.pixabay
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku oraz Fundacja Damy Radę zaprasza na otwarty wykład dotyczący opieki prenatalnej oraz położniczo-połogowej kobiet w obliczu obowiązującego prawa antyaborcyjnego. Wykład będzie można śledzić także w sieci. 

Po ulicznych protestach związanych ze śmiercią 30 letniej Pani Izy z Pszczyny, Fundacja Damy Radę poprosiła Samorząd Województwa Pomorskiego o zorganizowanie debaty naukowej mającej na celu dotarcie do osób zainteresowanych z fachową i rzetelną wiedzą na temat opieki prenatalnej oraz położniczo-połogowej kobiet w obliczu obowiązującego prawa antyaborcyjnego.

- Popierając inicjatywę Fundacji postanowiliśmy pochylić się nad eskalującym problemem dotykającym kobiety w ciąży wysokiego ryzyka oraz ich rodziny w dobie obecnego ustawodawstwa. Wierzymy, że wykład otwarty z udziałem ekspertów przyczyni się do ograniczenia dezinformacji - mówi Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. 

Wykład otwarty odbędzie się w poniedziałek 22 listopada o godz. 16.00 w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Prelegentami będą: dr n. med. Maciej Socha, specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, kierownik Oddziału Położniczo- Ginekologicznego w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku, adiunkt w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, lek. med. Anna Parzyńska, specjalistka położnictwa i ginekologii w Pododdziale Medycyny Płodowej oraz w Poradni Badań Prenatalnych w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, trener w trakcie kursów ultrasonograficznych dla lekarzy, dr n. med. Anna Michalik, specjalistka pielęgniarstwa położniczego, położna na salach porodowych Akademii Medycznej w Gdańsku, Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku oraz Szpitala im. św. Zofii Centrum Medycznego Żelazna w Warszawie, Stypendystka European Academy for Nursing Science.

Wykład będzie transmitowany online pod tym adresem: https://youtu.be/iG_gR6v4bvg.

(UMWP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Obserwator 2Obserwator 2

2 9

Redaktor Drewka znowu promuje wraz Marszałkiem Strugiem propagande nienarodzonych dzieci do 12 tygodnia od zaplodnienia.Prawo w dalszym ciągu daje możliwość usunięcia ciąży gdy jest zagrożone życie
matki i nic sie nie zmienilo. Lewacy być chcieli usuwać ciążę nawet do 9 miesiąca .Bronią zabijanie zwierząt chcą do 2050r wprowadzić całkowity zakaz uboju zwierząt.Gdzie tu etyka człowieczeństwa i zdrowego rozsądku. 14:26, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Obserwator2@Obserwator2

12 2

A tak w ogóle to wszystko w porządku? Bo piszesz takie bzdury... 14:41, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

6 3

Męskie pały z babochłopami typu Grodek wiedzą najlepiej, co dobre dla kobiet. 14:14, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

#prawda#prawda

1 0

Nie nazywaj kobietą kogoś kto morduje swoje dziecko. Nawet suka nie morduje swoich szczeniąt. 09:37, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%