Zamknij

Leszczynki. Mężczyzna przysypany w wykopie. Nie udało się go uratować

W.D. 18:44, 23.06.2022 Aktualizacja: 17:54, 22.10.2025
10 fot.W.D. fot.W.D.

Do poważnego wypadku doszło na terenie prywatnej posesji w Leszczynkach (gm. Sierakowice). 30-letni mężczyzna pracujący w wykopie został przysypany ziemią. 

Ze wstępnych informacji wynika, że podczas prac ziemnych doszło do osunięcia się ziemi na mężczyznę pracującego w wykopie. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR.

[FOTORELACJA]27574[/FOTORELACJA]

Jak informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy PSP Kartuzy, trwają działania poszukiwawcze. W dotarciu do zasypanego pomagają okoliczni mieszkańcy i sąsiedzi, którzy donoszą sprzęt i materiały do zabezpieczenia wykopu.

Mężczyzna prawdopodobnie znajduje się na głębokości około 4 metrów. Na miejsce zadysponowana została także Specjalna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Gdańska. 

Jak informuje Aldona Domaszk, rzecznik prasowy kartuskiej policji, do zdarzenia doszło po godzinie 17:00.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas prac budowlanych w Leszczynkach. Na miejscu są policjanci, trwa akcja ratunkowa, będziemy wyjaśniać szczegółowo przyczyny zdarzenia - informuje rzeczniczka KPP Kartuzy.

Aktualizacja godz. 21:10

Zlokalizowano ciało mężczyzny. Niestety nie udało się go uratować. Trwają działania związane z wydobyciem zwłok z głębokiego wykopu.

Aktualizacja godz. 23:30

Jak się dowiedzieliśmy, przed godz. 23.00 udało się wydobyć ciało 30-letniego mężczyzny z wykopu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tragicznego wypadku. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (10)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

..

9 1

(*)

09:47, 24.06.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

8 0

Wyrazy współczucia dla rodziny (*) ???

11:44, 25.06.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%