Kartuska policja przypomina o skimmingu, czyli przestępstwie, które polega na kradzieży informacji z paska magnetycznego kart debetowych i kredytowych. Jego ofiarami możemy paść przez nieuwagę, podczas zwykłych zakupów lub wypłacaniu gotówki z bankomatu.
W mediach głośno o problemach klientów Banku Santander, którzy - w wyniku przestępczych transakcji przy użyciu kart płatniczych - stracili gotówkę. Bank zapewnia, że skradzione środki zostaną zwrócone. Policja otrzymała zgłoszenia z kilku regionów kraju o nieuprawnionych wypłatach z kont.
Kartuska policja przypomina, że skimming jest przestępstwem, które polega na kradzieży informacji z paska magnetycznego kart debetowych i kredytowych, w tym m.in.: numeru i daty ważności karty, imienia i nazwiska, numeru PIN.
Oszuści do kopiowania danych karty używają specjalnego urządzenia nazywanego skimmerem. Skopiowane informacje są wykorzystane do tworzenia fałszywego duplikatu karty i dokonywania nieautoryzowanych płatności lub wypłat gotówki.
Jest kilka zasad, które pozwalają uniknąć zeskanowania karty przez przestępców:
0 0
Wyskocz za wikla ekranu
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz