W czwartek rano około godziny 8:00, policjanci z Komisariatu Policji w Żukowie zatrzymali w Glinczu 46-letniego mężczyznę, który kierował hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości.
Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 46-latka. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości złotych.
Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji policjantów kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu został wyeliminowany z drogi.
- Pamiętajmy, że hulajnoga elektryczna to również pojazd, a kierowanie nią po alkoholu jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim niebezpieczne, zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu - podkreślają policjanci.
Apelują, aby po alkoholu nie wsiadać za kierownicę, nawet hulajnogi.
- Reaguj, gdy widzisz, że ktoś zamierza kierować po alkoholu, jeden telefon może uratować życie - apelują funkcjonariusze.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz