Na sygnale. Wypadki i pożary na Kaszubach

Zamknij

Goręczyno. Poranny wypadek motocyklisty. Zadysponowano śmigłowiec LPR

W.D. 09:14, 07.06.2026 Aktualizacja: 12:36, 07.06.2026
3 Goręczyno. Poważny wypadek motocyklisty. Od rannego czuć było alkohol fot.źródło:OSP Goręczyno

Po godz. 4.00 doszło do wypadku motocyklisty w Goręczynie (gm. Somonino). Jak informują strażacy, poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Okoliczności zdarzenia ustala policja. Strażacy, którzy dotarli na miejsce udzielili poszkodowanemu pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec, który przetransportował rannego do szpitala. 

Aktualizacja godz. 12:32

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem Kawasaki, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w murek przydrożnej kapliczki.

Okazało się, że mężczyzna kierował mimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz decyzji starosty o cofnięciu mu uprawnień.

Kartuska policja informuje, że od motocyklisty wyczuwalna była woń alkoholu, jednak z uwagi na jego stan zdrowia nie było możliwości przeprowadzenia badania alkomatem. W związku z tym została mu pobrana krew do badań, które pozwolą ustalić, czy znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

W wyniku zdarzenia motocyklista doznał poważnych obrażeń ciała. Został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Motocykl został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony.

(W.D.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

DrajwerXXXX DrajwerXXXX

4 3

Pewnie jechał zgodnie z przepisami 130 na godzinę w zabudowanym, świr 🤣🤣🤣🤣

09:20, 07.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Januszzkrakowa Januszzkrakowa

2 2

Pewnie spieszył się na cmentarz

09:55, 07.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WydraWydra

2 1

Czym tym razem nieznane przyczyny to
A) prędkość
B) alkohol
C) inny uczestnik ruchu

09:57, 07.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%