Zamknij
REKLAMA

Policja przypomina: za jazdę nieodśnieżonym samochodem grozi mandat!

15:22, 08.12.2021 | M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

Policjanci z KPP Kartuzy przypominają, że przed rozpoczęciem jazdy samochodem w warunkach zimowych należy zadbać o to, aby pojazd nie był zaśnieżony. Także szyby w aucie muszą zapewniać dobrą widoczność.

Odśnieżony pojazd i szyby bez lodu i śniegu - takimi samochodami powinno poruszać się po drogach zimą. Inaczej można stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym, a policja kierowcę nieodśnieżonego auta może ukarać mandatem.

- Za jazdę zaśnieżonym samochodem, w którym ograniczone jest pole widzenia kierowcy, grozi mandat do 500 złinformuje KPP w Kartuzach. 

Policjanci przypominają, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. 

Kierowca musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. 

- Właściwe przygotowanie samochodu do jazdy jest obowiązkiem każdego kierowcy - przypominają policjanci. 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

romrom

7 3

ciężarówki też ? 16:15, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

meffmeff

5 3

I co to da że przypominają jak mają to w głębokim poważaniu? W zeszłym roku lód z naczepy tira stłukł mi przednią szybę, w tym roku mam już lekkie pęknięcie na szybie od panny co jechała ze sporą czapą na dachu i coś w tym śniegu było ekstra...
16:31, 08.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

d/td/t

5 2

powinni walić mandaty tylko po 500zł bez litości i basta. 20:00, 08.12.2021


Kierowca Kierowca

4 4

Policja niech najpierw zacznie odśnieżać samochody służbowe bo nie raz nie dwa widziałem jak jechali ze śniegiem na dachu nasza kartuska policja 20:03, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GeraltGeralt

5 1

A kamerka samochodowa kosztuję 200 złotych i za odszkodowanie przez bryłę lodu którą zaprezentował mi kierowca mobilnego iglo starczyło na zatankowanie do pełna, nową maskę i wymianę szyby. Gościu nieźle się zdziwił jak policja była u niego i zaprezentowali mu nagranie na komisariacie 🤣 dobrze, że na tylniej szybie miałem też kamerę, bo tablice rejestracyjne nagrałem 20:36, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%