Zamknij

Przelot ISS doskonale widoczny także na Kaszubach

23:10, 16.05.2024 Aktualizacja: 23:26, 16.05.2024
Skomentuj fot.nadesłane/Robert fot.nadesłane/Robert

Miłośnicy obserwacji nieba mogli dziś po zmroku dostrzec przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Była ona widoczna w szerokim pasie od Trójmiasta po Chwaszczyno i środowe Kaszuby. Nasz Czytelnik nagrał moment przelotu ISS widoczny z okolic Sierakowic. 

O niezwykłych zjawiskach, które można było obserwować dziś na niebie poinformował Pomorski Alarm Pogodowy. Jednym z ciekawszych był przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Warunki do obserwacji były idealne. ISS miała się pojawić na niebie w naszym regionie tuż przed godz. 22.00. 

I rzeczywiście, zgodnie z zapowiedziami była widoczna gołym okiem. Jak informował Pomorski Alarm Pogodowy "pas widoczności tranzytu przebiegał od północnych dzielnic Sopotu, przez Gdynię Orłowo, Redłowo dalej po zachodnie dzielnice Gdyni (Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack itd). Chwaszczyno, Bojano, Kielno i dalej na zachód".

Internauci publikujący posty na profilu Pomorskiego Alarmu Pogodowego publikują wiele nagrań i zdjęć z przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej widocznej nad Kaszubami. My otrzymaliśmy krótkie nagranie wykonane w rejonie Sierakowic. 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ang. International Space Station, ISS) składa się z 16 głównych modułów i umożliwia jednoczesne przebywanie siedmiorga członków stałej załogi. Pierwsze moduły stacji zostały wyniesione na orbitę okołoziemską i połączone ze sobą w 1998 roku (Wikipedia). W marcu br. na Międzynarodową Stację Kosmiczną wyruszyło trzech astronautów z USA oraz jeden rosyjski kosmonauta, którzy zastąpili dotychczasową załogę.

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

PlaskoziemcaPlaskoziemca

1 1

Wylecieli z USA i lecą nad pomorskim 😂😂pewnie lecą w kosmos XD

23:44, 16.05.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Przeczytaj poniżejPrzeczytaj poniżej

1 1

wpis *ISS* to może dowiesz się czegoś, pustaku rechoczący.

12:22, 17.05.2024

Fajnie, ale...Fajnie, ale...

2 1

Fajnie, że o tym piszecie, tylko czemu spóźnieni? Wczoraj były 3 takie przeloty, od 20 do 0:30.

00:27, 17.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pelargonia Pelargonia

5 0

To luna wracała z Eurowizji🤣

01:32, 17.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%