Zamknij
REKLAMA

W Sarnim Dworze znów zagra muzyka! Będzie potańcówka, warsztaty pieśni i tańca

10.19, 14.06.2022 M.Dzienisz
Skomentuj fot. archiwum/W.D.
REKLAMA

Po raz kolejny na leśnej polanie w Sarnim Dworze koło Somonina, w miejscu, gdzie kiedyś nieopodal rósł ogromny Szady Buk, a miejscowi urządzali potańcówki, ponownie zagra muzyka i pary pójdą w tan. Trzecia już potańcówka w tym miejscu odbędzie się w sobotę 2 lipca.

Na leśnej polanie pomiędzy Hopowem a Somoninem w miejscu, gdzie kiedyś rósł ogromny "szady" buk, odbywały się legendarne potańcówki. Przybywali najlepsi muzykanci oraz dziewczęta i chłopcy nie tylko z okolicy, ale i odleglejszych miejscowości. Pod ogromnymi konarami wirowali w tańcu do utraty tchu.

Dwa lata temu tę tradycję postanowiły wskrzesić cztery animatorki z Wiejskiej Kuźni Pamięci: Paulina Węsierska, Kamilla Król, Agnieszka Gleinert i Izabela Itrich-Hopa. Zebrały wspomnienia mieszkańców, odkopały historie i znalazły zdjęcia. Wszystko po to, by znów na leśnej polanie zabrzmiały skoczne dźwięki.

[ZT]32803[/ZT]

W tym roku po raz kolejny odbędzie się potańcówka pod Szadym Bukiem. Zaplanowano ją w sobotę 2 lipca o godzinie 19.00. Zabawę poprzedzą warsztaty ze śpiewu pieśni ludowych i tańca niestylizowanego.

Na warsztaty można zapisać się tutaj:

Organizatorami wydarzenia są: grupa nieformalna Wiejskiej Kuźni Pamięci Szady Buk, Stowarzyszenie Hopobabki z Hopowa, Stowarzyszenie Kaszubski Zakątek z Kaplicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławek.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%