Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Spotkanie z Jakubem Małeckim, autorem "Śladów" nominowanych do NIKE

11:04, 13.02.2019 | M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Pluta [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons, Facebook: Jakub Małecki

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbędzie się spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim. Jest autorem m.in. bestsellerowych "Dygotu", "Rdzy" i "Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej Nike.

Jakub Małecki (ur. 1982) – pisarz i tłumacz, autor ośmiu książek, w tym głośnego "Dygotu" (2015) oraz "Śladów" (2016). Publikował w „Newsweeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”. Przełożył z języka angielskiego między innymi "Brudne wojny" Jeremy’ego Scahilla, "Paryż wyzwolony" Antony’ego Beevora, "Moją prawdę" Mike’a Tysona i dwa tomy "Listów niezapomnianych". 

Laureat nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, i nagrody Śląkfa, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Poznańskiej Nagrody Literackiej, Nagrody im. Janusza A. Zajdla i Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Spotkanie z Jakubem Małeckim odbędzie się w czwartek 28 lutego o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Dworzec 4 w Kartuzach. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

(M.Dz.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone