Zamknij
REKLAMA

Żukowo gospodarzem wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

11:23, 23.04.2019 | M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

W najbliższą niedzielę w Żukowie odbędzie się Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. W szranki staną koła z całego Pomorza - powiat kartuski reprezentować będą panie z Borkowa. W programie imprezy wiele zabawnych i atrakcyjnych konkurencji, występy lokalnych zespołów i poczęstunek.

Dwanaście kół gospodyń z całego województwa pomorskiego rywalizować będzie w niedzielę 28 kwietnia w Żukowie. Przewidziano kulinarne, kabaretowe i artystyczne atrakcje. 

Panie zaprezentują przyrządzone przez siebie produkty tradycyjne: w tym roku są to śledzie marynowane w oleju. Każde z kół pokaże też wykonaną przez siebie tablicę pn. "1918-1920 My Polacy". Następnie gospodynie przedstawią własnoręcznie wykonane kreacje - w tym roku temat główny to "otulona kwiatami". Swoje talenty aktorskie panie zaprezentują w scenkach kabaretowych pn. "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło", a wokalne umiejętności pokażą wykonując piosenkę z inscenizacją "O mojej mamie". 

Wojewódzki Turniej KGW w 2018 r. fot. archiwum/Magda Dzienisz

W programie także występy artystyczne oraz degustacja potraw. Będą też stoiska z lokalnymi produktami oraz stoiska promocyjne. Organizatorami wydarzenia są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz gmina Żukowo. Imprezę patronatem honorowym objęli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich. 

fot. nadesłane

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone