Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Dożynki wojewódzkie już wkrótce. Wystąpi zespół Lombard

10:34, 06.09.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

W niedzielę 22 września w Kartuzach w Parku Solidarności odbędą się wojewódzkie dożynki. Rozpoczną się o 13.30 uroczystą mszą w intencji rolników w kościele pw. WNMP.

Dożynki Województwa Pomorskiego zostaną zorganizowane wspólnie przez Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Kartuski oraz Gminę Kartuzy. Podczas dożynek odbędzie się Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych z obchodzonym Świętem Plonów, prezentacja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz walorów turystycznych regionu. W programie również przewidziana jest biesiada dożynkowa, gdzie goście będą mogli skosztować regionalnych potraw, a także zapoznać się z twórczością regionalną zaprezentowaną przez rękodzielników.

O godz. 21.00 wystąpi zespół Lombard. Grupa powstała w 1981r. Od ponad 35 lat liderem zespołu jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor wszystkich największych przebojów i większości utworów zespołu, wokalista i klawiszowiec. Od 1999 r. towarzyszy mu Marta Cugier - wokalistka, autorka tekstów, od 2006 roku: Daniel GOLA Patalas - gitara i Mirek Kamiński - perkusja, od 2018 Łukasz Frąckowiak - bas.

fot. nadesłane

 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone