Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Zespół SomGorsi zaśpiewa dla Niepodległej

10:46, 29.10.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
Występ podczas rozpoczęcia roku szkolnego w I LO w Kartuzach. fot. archiwum/M.Dz.

Grupa muzyczna działająca w liceum na Klasztornej da coroczny koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ich występ będzie można zobaczyć 11 listopada o godz. 18.30 w Kawiarence pod Refektarzem. 

Zespół SomGorsi jest szczególny, bo chociaż ma już kilkanaście lat, to jego skład zmienia się każdego roku. Jest to bowiem zespół szkolny. Wraz ze swoim opiekunem tworzą go uczniowie liceum na Klasztornej.

fot. nadesłane

- Na początku każdego roku szkolnego zespół rozpoczyna swoje życie jakby od początku. Część jego członków stanowią nowi uczniowie szkoły. Zawsze też w październiku odbywają się warsztaty muzyczne dla zespołu. Dzięki wieloletniej gościnności i otwartości proboszcza z Tuchomia, koło Bytowa, muzycy mają do dyspozycji przepiękną salę prób w stylu sali rycerskiej, oraz miejsce na nocleg i posiłki. Kilka dni warsztatów to czas dobierania repertuaru, zgrania muzycznego i szlifowania talentów - informuje Mirosław Lange, opiekun młodych muzyków. 

fot. nadesłane

Efekty pracy zespół reprezentuje na wielu koncertach. Jednym z nich jest występ z okazji Święta Niepodległości. W tym roku koncert zatytułowany „101 nutek dla Niepodległej, czyli same dobre melodie”, odbędzie się o godzinie 18.30 w kawiarence pod Refektarzem. 

fot. nadesłane

 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone