Zamknij
REKLAMA

Charytatywny Kiermasz Świąteczny w Baninie. Chcą pomóc Adasiowi

11:19, 12.12.2019 | M.Dzienisz/info: Rada Sołecka w Baninie
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę w banińskiej remizie odbędzie się Kiermasz Świąteczny, którego dochód zostanie przeznaczony na operację12-letniego Adasia Stępskiego. Adaś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopczyk wymaga operacji, która wraz z rehabilitacją przekracza finansowe możliwości rodziny.

Dwunastoletni Adaś, chorujący na mózgowe porażenie dziecięce, pilnie potrzebuje operacji. Przed nim skoki wzrostowe, które mogą sprawić, że Adam straci sprawność, na którą pracował całe swoje życie. Operacje planowo odbyć mają się w Belgii - nie tylko zabezpieczą chłopca przed utratą sprawności, ale dadzą szansę na dużą poprawę poruszania się.

Dla Adasia sprawność jest niezwykle ważna - chłopiec bierze udział w biegach z cyklu Kaszuby Biegają, jego pasją jest też jazda konna, tenis, uczy się również gry na skrzypcach.

- Chcielibyśmy, aby jego zdrowie pozwalało na dalsze rozwijanie talentów, aby wyrósł na samodzielnego, szczęśliwego i dzielącego się ze światem swoimi talentami człowieka - piszą rodzice chłopca.

Dlatego społeczność Banina organizuje kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia Adasia. Zaplanowano wiele atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, a całe rodziny w świątecznej sesji fotograficznej. Na kiermaszu znajdzie się rękodzieło w postaci różnych dekoracji świątecznych, od stroików po poduszki, upominki, słodkości , zdrową żywność i kaszubskie klimaty. Będzie też kolędowanie na żywo.

Wśród wystawców między innymi: Aga Rdesign, Farwa, Jars of Happiness , Kwiaciarnia Kredens, Nadiuli, Piękny Dom, Słodkości Moni, Słodka Forma, Troks. Swoje stoisko będzie miała też "Drużyna Adasia", w tym Szkoła z Miszewa z rękodziełem, z którego dochód w całości zostanie przekazany na operację i rehabilitację Adasia.

Kiermasz odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w remizie OSP w Baninie w godz. 11.00-17.00.

Aby pomóc Adasiowi, organizowana jest też specjalna zbiórka pieniędzy. Środki można wpłacać TUTAJ.

(M.Dzienisz/info: Rada Sołecka w Baninie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA