Zamknij
REKLAMA

Wirtualna Noc Muzeów. Co oferują placówki w powiecie i na Pomorzu?

10:30, 16.05.2020 | M.Dz./info: M.Pyrek, Instytut Kultury Miejskiej
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W tym roku miała odbyć się 15 sta edycja Nocy Muzeów w Trójmieście i na Pomorzu. W związku z pandemią COVID-19 wydarzenie w znanej od lat formie nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że ta noc nie będzie wyjątkowa! Przeciwnie wiele muzeów, galerii, instytucji kultury zaplanowało niespodzianki na 16 maja, m.in. w Kartuzach i Żukowie.

Europejska Noc Muzeów to wydarzenie, w którym rokrocznie bierze udział około 50 tysięcy osób w całym regionie Pomorza. Specjalnie przygotowywane programy, bezpłatne wejściówki i nietypowa nocna pora sprawiają, że noc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Tak duża frekwencja to nie tylko długie kolejki, ale także tłumy w komunikacji miejskiej i na ulicach. Z tego względu Organizatorzy zostali zmuszeni odwołać wydarzenie i przenieść działania do sieci.   

Wirtualne zwiedzanie

Dla wszystkich chcących poznać tajemnice żukowskich zabytków w najbliższą sobotę 16 maja odbędzie się tutaj wirtualne zwiedzanie kościołów pw. WNMP oraz św. Jana. Wszystko to udostępnione będzie na stronie OKiS na Facebooku.

- Już w najbliższą sobotę, będziecie mogli za pomocą nasz funpage odbyć wyjątkowy spacer po największych zabytkach Żukowa! Nasza przewodniczka Magdalena opowie historię sióstr Norbertanek, skąd się wzięły i co po sobie zostawiły w spuściźnie, dla nas, współczesnych. Nasza perełka - kościół Wniebowzięcia NMP i kościół św. Jana nigdy nie były tak blisko, na kliknięcie myszki! - zachęca OKiS w Żukowie.

Do wirtualnego zwiedzania będzie można dołączyć 16 maja o godz. 20.00.

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zachęca natomiast do odwiedzenia placówki podczas wirtualnego spaceru. Dostępny jest tutaj: https://my.matterport.com/show/?m=4pQKmgPnkNa.

A inne placówki na Pomorzu?

Nie ruszając się z foteli, będzie można oglądać zbiory cyfrowe i dzieła sztuki, posłuchać rozmów o sztuce, czy wirtualnie przejść się po pracowniach. Do akcji Noc Muzeów online dołączyły m.in. takie instytucje jak Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańska Galeria Miejska, Muzeum Gdańska, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Archeologiczne, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Muzeum Narodowe, Gdański Archipelag Kultury, czy Fabryka Sztuk w Tczewie.

Z utęsknieniem czekamy na powrót do normalności. Brakuje nam spotkań na żywo i zwyczajnych rozmów – mówi Karina Rojek, koordynatorka Nocy Muzeów na Pomorzu - Marzy mi się, by znów zobaczyć ustawiające się kolejki do instytucji, wziąć udział w grach miejskich, czy posłuchać koncertów w plenerze. Aby zachować tę namiastkę zabawy i radości, przenosimy część działań do sieci. Wiadomo, że to nie jest to samo, ale to teraz jedyna możliwość spotkania z odbiorcami i mieszkańcami Pomorza. Serdecznie zapraszamy na nasze profile w social mediach i do pozostania z nami w kontakcie!

Wszystkie informacje na bieżąco będą udostępniane na oficjalnych kanałach Nocy Muzeów na Facebooku i Instagramie. Na kolejną odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów Organizatorzy zapraszają za rok – 15 maja 2021 roku.

(M.Dz./info: M.Pyrek, Instytut Kultury Miejskiej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Tomasz DÓRNIAKTomasz DÓRNIAK

5 0

Zapraszam do Żukowa , występ mojej Masturbany free ale cudowne pyle na coronavirusa po pińcet 11:11, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kelnerkelner

6 0

Niedługo w wirtualnej restauracji pokażą ci zdjęcie wypasionego obiadu, za obejrzenie którego będziesz musiał zapłacić kartą, czyli wirtualną gotówką.
Świat staje na głowie! 11:55, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


artiarti

0 2

Lepiej na maseczki dla brata.Mały pisiaku na socjalu. 12:16, 16.05.2020


pisiorek osiołekpisiorek osiołek

1 1

Pisiaku co byś ty masturbował? Bezjajeczny kzczydziobie 12:18, 16.05.2020


PisiorekPisiorek

1 0

Widzę że zwolennicy gwałcenia ich dzieci już mnie atakują, buhahaha 12:53, 16.05.2020


maly pisolekmaly pisolek

0 0

Tag gwałcenia przez czarnych ty na pewno to lubisz.Do dzioba . 14:58, 16.05.2020


Zdzisek 🤠Zdzisek 🤠

3 0

Czy muzeum zamkowe w Łapalecach też można zwiedzać wirtualnie .Właśnie, a gdzie jest ten film co ponoć był tam kręcony? To chyba tylko jakaś legenda zamkowa . 13:53, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Żukowo bisŻukowo bis

1 0

"Tutaj wirtualne wszystko. Od samej góry po sam dół. 🤣 Nawet waszmości ma swojego Stańczyka... Tylko korona ciąży, i ta głowa niżej i niżej. Miodu się Pan napij, bo słabo wyglądasz." 06:40, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA