Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Pierwsze koncerty podczas epidemii. Trzeba wypełnić oświadczenie

12:04, 02.07.2020 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/OKiS Żukowo
REKLAMA

W najbliższą niedzielę 5 lipca w Żukowie na dziedzińcu kościoła pw. Wniebowzięcia NMP rusza festiwal Żukowskie Lato Muzyczne. Wystąpi zespół Kroke - łączący wiele gatunków: muzykę etniczną, brzmienia orientu czy jazz. Będzie to pierwszy plenerowy koncert organizowany podczas epidemii, dlatego od uczestników wymagane będą specjalne oświadczenia o stanie zdrowia. 

Już po raz XI w Żukowie odbędzie się Festiwal Żukowskie Lato Muzyczne. W związku z tym, że jest to wydarzenie organizowane w czasie pandemii, uczestników i organizatorów obowiązują pewne wymagania. 

- Podczas każdego z koncertów będziemy zbierali od uczestników wydarzenia oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli chcecie możecie je wydrukować i przyjść z wypełnioną deklaracją. Ale na miejscu także będziemy prosić o ich uzupełnienie - informuje żukowski OKiS. 

"Oświadczam, że jestem zdrowa/y i nie przejawiam objawów sugerujących chorobę zakaźną, tj. duszności, kaszlu, kataru, gorączki, biegunki, utraty apetytu, utraty węchu lub smaku i innych niepokojących objawów. Ponadto oświadczam, że nie przebywam na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym, nie miałam/em kontaktu z osobą chorą, zakażoną, izolowaną lub poddaną kwarantannie." - tak brzmi treść oświadczenia, które dostępne jest na stronie OKiS w Żukowie. 

Opublikowano także zasady dbania o własne bezpieczeństwo: należy zachować dwumetrowy dystans, najlepiej zasłonić usta i nos, korzystać ze środków dezynfekujących dostępnych na miejscu. 

- Jeśli masz objawy chorobowe, źle się czujesz, zostań w domu i odwiedź nas następnym razem - zaleca OKiS w Żukowie. 

Koncert zespołu Kroke rozpocznie się o godz. 16.00. Grupa w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Wstęp na koncert jest wolny.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SzkodaSzkoda

2 0

Nie mam zamiaru podawać swoich danych. Organizatorzy mogliby pomyśleć o rozwiązaniach ułatwiających zachowanie dystansu. Na wiecach wyborczych nikt nikogo nie spisuje. Samorządowcy z Żukowa nie mieli w Kartuzach maseczek. No, ale czego wymagać od urzędników Żukowskich? 17:02, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxczxc

2 0

"Podczas każdego z koncertów będziemy zbierali od uczestników wydarzenia oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli chcecie możecie je wydrukować i przyjść z wypełnioną deklaracją. Ale na miejscu także będziemy prosić o ich uzupełnienie - informuje żukowski OKiS. "
Proszę o podanie podstawy prawnej. 17:33, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do wyżejDo wyżej

2 0

Takie rzeczy tylko w Żukowie - regulamin burmistrza? 18:13, 02.07.2020


REKLAMA