Zamknij
REKLAMA

Banino. Akcja charytatywna na rzecz Martyny. Liczy się czas

12:01, 15.07.2020 | W.D.
Skomentuj fot.źródło:https://www.facebook.com/events/305671047464873/
REKLAMA

W najbliższą niedzielę (19 lipca) w Baninie odbędzie się akcja charytatywna mająca na celu wsparcie 26-letniej Martyny, która walczy z białaczką. Akcja odbywa się pod hasłem "Pomóżmy Natkowi Uratować Ukochaną Mamę". W sieci trwa zbiórka funduszy oraz licytacje. 

26-letnia Martyna jakiś czas temu usłyszała diagnozę - białaczka. Przeszła operację przeszczepu szpiku i wówczas wyniki badań były bardzo pozytywne. Martyna pisze, że wracała do życia. Ale w lipcu koszmar wrócił. Nastąpił nawrót choroby. Szansą na Martyny - mamy Natanka - jest kosztowne, nierefundowane leczenie. Na kilka opakowań leków potrzeba ponad 100 tys. zł. Trwa zbiórka funduszy, organizowane są aukcje. 

(...) Patrzę na mojego synka i marzę tylko o tym, by widzieć jak dorasta. Zastanawiam się, czy ten uśmiech, który widzę dziś, będę mogła oglądać za kilka dni, miesięcy, lat? Czy onkologia będzie dla mnie oznaczała koniec, czy początek?  W momencie, kiedy poczułam, że moje życie układa się perfekcyjnie, usłyszałam wyrok śmieci. Z odroczonym wykonaniem (...) Świadomość tego, że zabraknie mnie w życiu mojej rodziny rozdziera mi serce. Trzymam się życia ze wszystkich sił, ale na tym etapie wiem, że nie jest mnie w stanie uratować nawet najmocniejszy uścisk najbliższych. Potrzebuję dobrych ludzi, którzy pomogą mi pokonać potwora (...) - pisze Martyna na stronie siepomaga.pl.

 Z pomocą ruszył także wraz ze swoimi wolontariuszami Jacek Miąskowski, znany radny powiatu kartuskiego, organizator wielu zakończonych sukcesem akcji pomocowych i charytatywnych. Na niedzielę zaplanowano piknik charytatywny. Będzie marsz Nordic Walking, sporo muzyki - zagra zespół CDN, a gwiazdą imprezy będzie Fisher. 

Będzie swojskie jadło, sklepik z fantami, ciasto, lody z Algidy, animacje dla dzieci. Będzie można zobaczyć samochody z PRL, a także Mystery Taxi - czyli najszybsze i najmocniejsze taxi w Europie, które występowały w filmie Szybcy i Wściekli. Wszystko to, by pomóc Martynie w zebraniu środków niezbędnych do leczenia. 


Osoby chcące wspomóc akcję lub pomóc organizatorom niedzielnego wydarzenia mogą dzwonić pod nr tel.: 602108110. Link do zbiórki na rzecz Martyny TUTAJ oraz na stronie siepomaga.pl.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA