Zamknij
REKLAMA

Somonino. Biblioteka zaprasza na spotkanie pn. "Listy z krainy Literatury"

13:46, 28.09.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

W piątek, 9 października o godzinie 17.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie odbędzie się spotkanie pn. "Listy z krainy Literatury". Omówione zostaną książki napisane w formie listów - każdy z uczestników będzie mógł wykonać grafikę w technice linorytu w formie pocztówki.

Wydarzenie odbędzie się z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów i w ramach realizacji projektu pn. "Akademia Mirabelek i jej korzenie". Skierowane jest do osób dorosłych i ma formę promocji Dyskusyjnego Klubu Książki w Somoninie, który od 2016 roku istnieje przy Gminnej Bibliotece Publicznej.

- 9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Wraz z nim rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października. Jest obchodzony już od 1953 roku. Na początku był walką o pokój, która przekształciła się w niesienie uśmiechu dzieciom ciężko chorym, leżącym w szpitalach. Wymiana listownej korespondencji ma być pozytywnym elementem szarej codzienności - podkreślają organizatorzy wydarzenia. 

Podczas spotkania omówione zostaną książki napisane w formie listów, uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie - po co piszemy listy czy wysyłamy pocztówki. Będzie można również zapisać się do biblioteki lub wypożyczyć ciekawe książki napisane w formie listów. Co najważniejsze, każdy z uczestników warsztatów będzie mógł wykonać własnoręcznie grafikę w technice linorytu w formie pocztówki.

Obowiązują zapisy - należy wypełnić formularz.

fot. GOK Somonino

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Warto czasem napisaćWarto czasem napisać

0 0

coś długopisem / ołówkiem na czystej kartce - zamiast stukać w klawisze.
Różnica między tymi rodzajami pisania jest podobna do różnicy pomiędzy samodzielnym zrobieniem obiadu z produktów spożywczych, które sobie kupiliśmy a podgrzaniem zupy z puszki oraz drugiego dania z innych puszek. To pierwsze jest zdrowsze i smaczniejsze .... choć wymaga więcej czasu !! 01:17, 29.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA