Zamknij
REKLAMA

W tym roku nie noc, a Weekend Muzeów. Co będzie się działo w pow. kartuskim?

12:06, 13.05.2021 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

16. odsłona Europejskiej Nocy Muzeów zmieni się w Weekend Muzeów. Placówki w powiecie kartuskim także przygotowały atrakcje. Wydarzenie odbędzie się w Żukowie i Kartuzach.

Przez cały weekend 15 i 16 maja na Pomorzu będzie można uczestniczyć w wydarzeniach przygotowanych przez placówki kulturalne i muzea. Możliwość darmowego zwiedzania wystaw, uczestniczenia w wykładach itp. rozłożono na dwa dni z powodu pandemii. Co roku bowiem do atrakcji ustawiały się długie kolejki.

Muzea, galerie, placówki edukacyjne – jedna noc może być za krótka, żeby odwiedzić wszystkie. Zwłaszcza jeśli chcemy zachować bezpieczną liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Właśnie dlatego w 2021 pomorska Noc Muzeów zamienia się w Weekend Muzeów - czytamy na stronie pomorskiego wydarzenia. 

Atrakcje zaplanowano również w powiecie kartuskim. 

KARTUZY

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach udostępnia swoje wystawy bezpłatnie: w sobotę w godz. 12.00 – 19.00, w niedzielę w godz. 10.00 – 18.00. W sobotę będzie możliwość zapoznania się z tajnikami dawnych rzemiosł, z życiem Gotów – mieszkańców Pomorza z początku ery, nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu Sëknia w twòjich rakach i prezentacja nagrodzonych prac. Wieczorem - mini recital Igi Pobłockiej.

W niedzielę od godz. 14.00 po Muzeum gości oprowadzi jego dyrektor Barbara Kąkol. Zaplanowano też promocję filmu zrealizowanego przez Tomasza Słomczyńskiego o działalności Towarzystwa Ludoznawstwa Kaszubskiego w Kartuzach 1907-1914 oraz warsztaty dla dzieci.

[ZT]35368[/ZT]

ŻUKOWO

Z powodu pandemii Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza na wirtualny Weekend Muzeów. Wydarzenia kulturalne online odbywać się będą w sobotę 15 maja i w niedzielę 16 maja. Wszystko transmitowane będzie na stronie OKiS w Żukowie na YouTube. 

Zaplanowano m.in. zwiedzanie online kościoła WNMP w Żukowie, koncert kwartetu smyczkowego Amber String Quartet, a wieczorem wirtualne zwiedzanie  krypt kościelnych – miejsca pochówku gdańskich księżniczek. W niedzielę będzie można obejrzeć ciekawe pogawędki i wykłady. 

[ZT]35374[/ZT]

Więcej informacji o tym, co będzie się działo w innych pomorskich placówkach można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/NocMuzeow3city

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

a jakies koncerty sia jakies koncerty si

0 0

a truskawkobranie bedzie ? jakis koncerty inne ? 17:17, 15.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tak wystapitak wystapi

1 1

Zenek ,i inne buraki discopolaki 17:29, 15.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%