Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend? Plenerowe kino, koncert Kayah, wspólne "tabaczenie"...

13:04, 22.07.2021 | M.D
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Najbliższy weekend znów zapowiada się interesująco w powiecie kartuskim. Obfitować będzie w koncerty i wydarzenia związane z kulturą regionu. W Chmielnie odbędą się Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki, a w Sulęczynie - koncerty, m.in. Kayah & Gang Tango.

Mieszkańcy i turyści w najbliższy weekend będą mogli skorzystać z ciekawych propozycji, które oferują ośrodki kultury i inne instytucje. Będą koncerty, filmy "pod chmurką", a także kultywowanie kaszubskich tradycji. 

PIĄTEK, 23 LIPCA

W Kartuzach rusza "Kino ocalone od zapomnienia". O godz. 14.30 w Parku Solidarności wyświetlone zostaną archiwalne filmy po rekonstrukcji cyfrowej, m.in. Podróż za jeden uśmiech, a także krótkie dokumenty z lat 70-tych związane z Zespołem Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz czy Muzeum Kaszubskim. Wstęp wolny.

[ZT]36225[/ZT]

W Sulęczynie o godz. 19.00 w Parku Leśnego Dworu odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Wystąpi zespół Bellcanti, który wykona przedwojenne przeboje. Gwiazdą wieczoru będzie znany na cały świecie zespół Motion Trio, który zaprezentuje oryginalne brzmienia łączące minimal music, jazz, rock i folk. Wstęp wolny.

SOBOTA, 24 LIPCA

W Kartuzach na Rynku zabrzmi muzyka świata. Widzowie będą mogli usłyszeć folklor litewski, folklor Lachów Szczyrzyckich. O godz. 17.00 wystąpi: Salanta, grupa wokalno-muzyczna Strazdelis, Zespół Regionalny Szczyrzycanie.

W Sulęczynie wielki finał Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego, który rozpocznie się o godz. 19.00. W tutejszym amfiteatrze wystąpią: duet Caloé i Maryll Abbas, zagra też zespół Subtilu-Z z Litwy. Na finał na deski amfiteatru wkroczy gwiazda wieczoru - KAYAH & Gang Tango. W programie koncertu utwory Astora Piazzolli. Wstęp wolny.

[ZT]36081[/ZT]

W Żukowie w Parku nad Jeziorkiem kolejny seans w ramach kina plenerowego. Widzowie będą mogli zobaczyć film "Dżentelmeni" w reżyserii Guya Ritchiego. Występują m.in. Colin Farrell, Hugh Grant czy Matthew McConaughey. Seans rozpocznie się o godz. 21.30.

NIEDZIELA, 25 LIPCA

W Żukowie o godz. 16.00 kolejny koncert w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego. Na dziedzińcu kościoła ponorbertańskiego w Żukowie zaprezentowane zostaną największe polskie przeboje polskiej piosenki lat 60. i 70. 

W Kartuzach o godz. 17.00 w ramach Muzyki Świata zabrzmi muzyka ukraińska, którą zaprezentuje zespół Słowiany.

W Chmielnie odbędzie się Festiwal Tradycji Kaszubskich - Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki. O godz. 15.00 odprawiona zostanie msza św., po której nastąpi zakopanie kapsuły czasu w Parku Kamiennym.

[ZT]36213[/ZT]

O godz. 17.00 na stadionie gminnym rozpocznie się impreza - będą stoiska twórców ludowych, pokazy mielenia tabaki, a na scenie prezentować się będą uczestnicy Mistrzostw Polski w Zażywaniu Tabaki. Każdy będzie mógł wziąć udział we wspólnym zażywaniu tabaki. Na finał wystąpi zespół Jan Konop Big Band.

[ZT]36196[/ZT]

W Sierakowicach w drewnianym zabytkowym kościele o godz. 19.00 koncert w ramach 11. Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Mateusz Snoch wykona utwory organowe, m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehude itp.

 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%