Zamknij
REKLAMA

Kaliska. Dzień Weterana i 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

15:39, 13.09.2021 | info: UM Kartuzy, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W czwartek 16 września w Kaliskach koło Kartuz odbędą się coroczne uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość. 

Obchody rozpoczną się o godz. 10:00 uroczystą mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach, na którą zaprasza również proboszcz parafii św. Kazimierza Ks. Ryszard Różycki. 

Po mszy organizatorzy - burmistrz Kartuz i Prezes Koła Miejskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - zapraszają pod pomnik pomordowanych mieszkańców powiatu kartuskiego, który znajduje się w lesie niedaleko wsi Kaliska. Na uczestników uroczystości przy kościele św. Kazimierza będą czekały autokary, które po mszy (około godz. 10:40) zawiozą przybyłych gości pod pomnik. 

Przy pomniku odbędzie się część oficjalna uroczystości z modlitwą za pomordowanych i Apelem Pamięci. Uroczystość uświetni program artystyczno-patriotyczny w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. 

(info: UM Kartuzy, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kalendarium kalendarium

3 2

a dlaczego 16 (czwartek) skoro historyczna data to 17 ! ? 21:30, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntyobłudnikAntyobłudnik

5 2

17 września 1939 to napaść Rosji Radzieckiej na Polskę, żadna zatem wojna światowa. Natomiast nazwanie uroczystości w kolejności " Dzień Weterana i 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej" można zrozumieć tak, że ważniejszy jest fakt pierwszy. Definicja pojęcia "weteran" odnosi się do starych, doświadczonych żołnierzy formacji prawnie zorganizowanych. Takich na Kaszubach nie było wiele. A może to chwyt retoryczny, aby wpiąć tam inne ugrupowania? Jeśli tak, to tę uroczystość można by zorganizować w pobliżu UM, a nie w Kaliskach. 22:33, 13.09.2021


AntyfałszAntyfałsz

5 3

Proste pytanie ?. Dlaczego i kto w Kartuzach przesuwając uroczystości z dnia pierwszego września na datę 17 .o9 mija się z realiami historii. Druga wojna światowa wybuchła 1.09 i to prawda znana na całym świecie. Czy zmiana daty to świadoma próba odwracania uwagi od sprawcy okrutnych zbrodni dokonanych na Kaszubach którymi byli Niemcy. Czy to przypadek czy perfidnie zakamuflowana próba zmiany historii 07:58, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%