Zamknij
REKLAMA

Rolnicy z całego woj. pomorskiego podziękują w Pelplinie za plony

11:58, 14.09.2021 | info: UMWP, oprac M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W najbliższą sobotę 18 września w Pelplinie odbędą Dożynki Województwa Pomorskiego 2021. Podczas imprezy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Rolnicy z całego Pomorza w sobotę spotkają się na dożynkach w Pelplinie.

- To ukoronowanie ciężkiej całorocznej pracy rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy. To stara, wielowiekowa polska tradycja, która świadczy o naszej tożsamości kulturowej – podkreśla Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Dożynki rozpocznie uroczysta msza święta. Zostanie odprawiona o godz. 15.00 w bazylice katedralnej, a przewodniczyć jej będzie ks. biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okrój.

- Po mszy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu nadesłano kilkadziesiąt zgłoszeń z całego regionu. Będzie to pierwszy taki konkurs po rocznej przerwie związanej z pandemią – dodaje Sarnowski.

Dożynki to również wydarzenie artystyczne. Na scenie prezentować się będą zespoły folklorystyczne z Kociewia. Z kolei przez cały weekend odbywać się będzie Jarmark Cysterski.

 

(info: UMWP, oprac M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%