Zamknij
REKLAMA

Kiełpino. Promocja książki "Zakazana miłość". Oparto ją na faktach

11:13, 19.11.2021 | oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W środę 1 grudnia w Kiełpinie odbędzie się promocja książki Franciszka Szczęsnego pn. Zakazana miłość. Fabuła powieści została oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Kiełpinie.

„Berlin, rok 1920. Xaver Koss postanawia wraz z żoną i nastoletnią córką Martą wrócić na Pomorze, skąd pochodzą jego przodkowie. Liczy na to, że w Wolnym Mieście Gdańsku będzie mógł zapewnić rodzinie bezpieczeństwo. Niestety, wkrótce w życiu Kossów znów zapanuje zamęt, a to za sprawą młodego Żyda o imieniu Maks, który zakochuje się w Marcie. Z wzajemnością Xaver zrobi wszystko, by wybić córce z głowy to fatalne zauroczenie. Nie podejrzewa jednak, że siła uczucia dwojga młodych ludzi jest większa niż obowiązujące konwenanse i zakazy... Czy związek żyda i chrześcijanki ma szansę przetrwać wojenną zawieruchę? Do czego zdolny jest człowiek w imię miłości? Jak wiele potrafi znieść w swoim życiu, aby tylko ocalić to uczucie?”.

Na promocję książki zapraszają Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach, sołtys Kiełpina wraz z Radą Sołecką. Spotkanie odbędzie się w środę 1 grudnia o godz. 17:00 we „Wspólnej Chacie” - filii MiPBP w Kartuzach, oddział w Kiełpinie. Na miejscu będzie możliwość zakupu książki. 

Franciszek Szczęsny urodził się 17 kwietnia 1946 r. w Kiełpinie. Jego rodzicami byli Feliks i Teresa z domu Drewa. Szkołę podstawową ukończył Kiełpinie, a liceum ogólnokształcące w Kartuzach. Następnie poświęcił się służbie wojskowej. W 1967 roku ukończył Oficerską Szkołę  Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, po której został dowódcą pododdziału w Desancie Morskim. W 1977 roku ukończył studia  w Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie, a po nich studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej. Służbę zakończył w 1997 roku w stopniu podpułkownika. Następnie pracował w szpitalu i na poczcie.

W swoim dorobku literackim ma powieści: "W krainie gryfa", "Gryfowy szaniec", "Kamienista droga", "Za mną same zgliszcza".

(oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%