Zamknij

Somonino. DKK zaprasza na grę kryminalną z pisarką Agnieszką Pruską

11:56, 29.04.2022 nadesłane, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 11:59, 29.04.2022
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie oraz Dyskusyjny Klub Książki w Somoninie zapraszają na grę kryminalną z pisarką Agnieszką Pruską. Spotkanie jest skierowane jest do osób dorosłych. Odbędzie się 13 maja o godz. 18.00.

Spotkanie ma na celu promocję Dyskusyjnego Klubu Książki w Somoninie. Celem gry jest promocja twórczości pisarki oraz działań klubu. Czas trwania gry to ok. 2 h.

Wydarzenie odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie 13 maja 2022 r. (piątek) o godzinie 18.00. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Link do formularza zapisu: https://forms.gle/Ys4rfkN25dbZWVWF7

O autorce:

Agnieszka Pruska - z urodzenia wrocławianka, z wyboru gdańszczanka. Z wykształcenia jest nauczycielką wychowania fizycznego, ale już od lat pracuje w zupełnie innej branży. Interesuje się sportami walki (stopień mistrzowski w aikido), podróżami dalszymi i bliższymi, książkami o zróżnicowanej tematyce, nie lubi bezczynności. Czasem recenzuje i pisze felietony.

2013 – debiut literacki powieścią kryminalna „Literat” wydaną przez wydawnictwo „Oficynka” w 2013 roku. Akcja książki toczy się w Trójmieście, a główny bohater staje do pojedynku z seryjnym mordercą.

2015 – powieść kryminalna „Hobbysta”. Tym razem gdański komisarz Barnaba Uszkier wysyła rodzinę na wakacje do małej wsi położonej nad malowniczym jeziorem Krosino. Wakacyjną idyllę słomianego wdowca przerywa znalezienie zwłok niezidentyfikowanego mężczyzny na pobliskim poligonie. Niepokój policjanta wzmaga fakt, że jego synowie właśnie rozpoczęli zabawę w detektywów, prawdopodobnie znajdując ślady morderstwa.

2016 – powieść kryminalna „Żeglarz”. Fabuła „Żeglarza” jest ściśle związana z trójmiejskim (głównie gdańskim) środowiskiem żeglarskim, ale pokazuje też miasto od strony atrakcji turystycznych, głównie zabytków.

2017 - komedia kryminalna „Zwłoki powinny być martwe”. Ta powieść jest zdecydowanie lżejsza niż poprzednie i zawiera sporą dawkę humoru. Akcja rozgrywa się w lecie, w okolicach Olsztynka, a bohaterkami są dwie nico zwariowane nauczycielki, które podczas spaceru trafiły na nietypowe znalezisko.

2018 - powieść kryminalna „Spadkobierca”. Jak w przypadku poprzednich częściach cyklu z nadkomisarzem Uszkierem fabuła związana jest z Gdańskiem i jego historią. Tym razem Uszkier prowadzi sprawę, której korzenie sięgają daleko w przeszłość.

2018 – komedia kryminalna „Wakacje z trupami”, druga powieść z cyklu z Alicją i Julią, które tym razem rozwiązują zagadkę kryminalną w okolicach Fromborka.

2018 – opowiadanie w zbiorze „PrzyTulanki – opowiadania i wiersze dla dzieci”.

2019 – premiera na Poznańskim Festiwalu Kryminału „Granda” (wrzesień 2019) – trzecia część serii komedii kryminalnych.

2020 – powieść kryminalna „Łowca”. Piąta i zarazem ostatnia część serii z nadkomisarzem Uszkierem. Fabuła „Łowcy” dotyczy działającego na terenie Gdańska i okolic seryjnego mordercy.

2020 – opowiadanie ‘Sanatorium w antologii grozy „Zabawki”.

2021 – powieść czwarta część serii komedii kryminalnych – „Ciało poniekąd ponętne”.

2021 – 2022 – cykl dwunastu comiesięcznych opowiadań „Sezon na zbrodnie”..

Najbliższa premiera: 15.04.2022 – „Wbrew rozsądkowi”, powieść kryminalna otwierająca nowy cykl.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%