Zamknij
REKLAMA

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

00.00, 18.01.2023 art.sponsorowany

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF jest to jedna z dostępnych usług w serwisach samochodowych, na którą jest dość duże zainteresowanie. Ma to związek z tym, że podzespół ten odpowiada za oczyszczanie spalin z toksycznych pierwiastków, które znajdują się w spalinach. To znów prowadzi do tego, że wewnątrz filtra cząstek stałych zacznie gromadzić się sadza, a później popiół, który powstaje wskutek dopalania sadzy.

Najlepszą metodą regeneracji DPF jest czyszczenie wodne pod odpowiednio ustawionym ciśnieniem. Oczywiście regenerację wykonuje się w serwisie samochodowym np. w Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Metod czyszczenia filtra DPF jest znacznie więcej, ale nie są one na tyle skuteczne, co wyżej wymieniona. Zanim jednak podzespół zostanie umieszczony w maszynie, należy go zdiagnozować pod kątem uszkodzeń mechanicznych, a dopiero później specjalista podejmuje ostateczną decyzję w sprawie doboru właściwej dla danego filtra DPF sposobu regeneracji. Metoda czyszczenia wodnego DPF ma pomóc w pozbyciu się sadzy oraz popiołu z wnętrza podzespołu. Na dowód tego wykonuje się testy przepustowości. Każdy klient otrzymuje wydruk parametrów przed wykonaną regeneracją oraz zaraz po niej. Ponadto dostaje także dwuletnią gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów. Gdyby jednak okazało się, że podzespół jest uszkodzony, to niestety jego zregenerowanie nie będzie możliwe. W takiej sytuacji Twoim obowiązkiem będzie zakupić nowy filtr cząstek stałych i poprosić fachowca o pomoc przy jego montażu oraz zaadaptowaniu go w sterowniku jednostki napędowej.

Zakup oryginalnego podzespołu będzie Cię kosztował o wiele więcej pieniędzy niż czyszczenie DPF w serwisie, natomiast jeśli wymiana podzespołu będzie konieczna, to, aby co nieco zaoszczędzić, warto zainteresować się tańszym lub zregenerowanym elementem układu wydechowego. Pamiętaj, że obecność filtra cząstek stałych w pojeździe jest obowiązkowe, a jazda samochodem bez tego podzespołu jest szkodliwa dla otoczenia oraz karalna.

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%