Zamknij
REKLAMA

Turbosprężarka - regeneracja i czyszczenie turbin

00.02, 25.01.2023 art.sponsorowany

Firma Bosch Service Dariusz Pawlik z siedzibą w Stalowej Woli powstała z pasji do motoryzacji, dokładności i precyzji oraz bogatej wiedzy zdobytej przez lata. Serwis ten specjalizuje się w sprzedaży i regeneracji turbin, a także ich czyszczeniu.

Choć regeneracja turbosprężarki jest porównywalna z wymianą, to oba procesy różnią się od siebie. Proces regeneracji i czyszczenia turbosprężarki wymaga pełnego demontażu podzespołu, przy czym każdy element jest oczyszczany z nagromadzonych zanieczyszczeń i oleju. Następnie, części są sprawdzane i te, które wymagają wymiany, są zastępowane. Na koniec turbina zostaje całkowicie uszczelniona i jest bezawaryjnie gotowa do użycia. Choć regeneracja turbosprężarki nie jest procesem skomplikowanym, wymaga wykonania szeregu zadań, które zwykle zajmują serwisantom około 1-2 dni roboczych. Współczesne maszyny i narzędzia pozwalają ekspertom szybko i sprawnie naprawić niemal każdą turbosprężarkę, która ze względu na swój stan nie może być używana. Istotne jest, aby regeneracja turbosprężarki odbywała się w specjalistycznych warunkach przy użyciu oryginalnych części. Aby proces przebiegał bezproblemowo, należy zapewnić odpowiednie warunki do przeprowadzenia istotnej regeneracji. Każdy etap regeneracji turbosprężarki powinien być wykonany z uwzględnieniem czystości stanowisk i podzespołów.

Krótki czas trwania procesu jest bardzo ważny dla klienta, ponieważ oderwanie części od pojazdu czyni ją niezdatną do użytku. Nasi pracownicy serwisu przywracają sprawność turbosprężarki dzięki kompleksowej ocenie stanu technicznego i czyszczeniu podzespołów oraz wymianie wadliwych elementów na nowe. Regeneracja turbo jest konieczna w momencie, gdy jej stan techniczny jest poniżej oczekiwań i znacząco wpływa na komfort jazdy.

Usługa regeneracji jest znacznie korzystniejszą inwestycją niż zakup nowego podzespołu. Jeżeli nie pojawiają się żadne uszkodzenia mechaniczne czy inne przesłanki wykluczające wykonanie regeneracji, warto z niej skorzystać, ponieważ podzespół stanie się ponownie w pełni sprawny, z parametrami niemalże podobnymi do nowej turbosprężarki.

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%