Zamknij
REKLAMA

Nowe drony Autel EVO II V3 — co wiemy na ich temat?

08.06, 19.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08.07, 19.01.2023

Rynek dronów rozwija się w zatrważającym tempie. Każdego roku na sklepowe półki trafiają kolejne zaawansowane modele, które mają zadowolić zarówno profesjonalistów, jak i amatorów latania. Ostatnio bardzo głośno było o nowych modelach dronach marki Autel Robotics, czyli Autel Evo II V3. Czym się charakteryzują i co warto na ich temat wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Autel Evo II V3 — nowe drony, które podbiją rynek 

Autel Robotics to marka, która już jakiś czas temu rzuciła rękawicę innemu słynnemu producentowi dronów- DJI. Dzisiaj można powiedzieć, że w tym pojedynku radzi sobie wprost doskonale, czego dowodem są ostatnio zaprezentowane nowe drony Autel Evo II. Mowa o naprawdę potężnych dronach, w których ulepszono praktycznie wszystko. 

Autel Robotics swoje nowe modele zaprezentował w Berlinie podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2022. To właśnie wtedy pochwalono się sześcioma modelami dronów z serii EVO II V3, a konkretnie:

  • EVO II Pro V3
  • EVO II Pro RTK V3
  • EVO II Dual 640T RTK V3
  • EVO II Dual 640T V3
  • EVO II Pro Enterprise V3
  • EVO II Dual 640T Enterprise V3

W zaprezentowanych dronach ulepszono obrazowanie optyczne do (aż!) 6K. Zadbano też o lepszą jakość obrazowania w słabym świetle, poprawiono zasięg GPS i wydajność obrazowania termicznego, a także dodano nowe akcesoria dla przedsiębiorstw i nowe inteligentne kontrolery. Nie zabrakło nawet nowego Live Decka. W dużym skrócie — Autel ulepszył wszystko, co tylko się dało względem poprzedniej serii EVO II V2 i — jak się okazuje — zrobił to naprawdę dobrze. Wyższa rozdzielczość (nawet w słabym świetle), świetna wydajność kamery termicznej, masa nowości oraz dodatkowych funkcji, czyli to, co powinno definiować trzecią generację tej serii dronów. 

Należy tutaj wspomnieć również o większym rozpraszaniu ciepła (co przekłada się na trwałość działania) oraz o możliwości pozycjonowania multi-GNSS, dzięki czemu latanie dronem jest znacznie bardziej precyzyjne. Poprawiono także transmisję obrazu z dalekiej odległości. Całość wzbogacono nowymi akcesoriami w postaci Live Decka (EVO II Live Deck 2) oraz zdalnych kontrolerów Smart Controller V3 i Smart Controller SE. 

Co jeszcze warto wiedzieć? 

Drony Autel EVO II V3 to zupełnie nowa jakość obrazu i możliwości nagrywania. Mowa o tłumieniu szumów, wyższej częstotliwości klatek, wyśmienitej rozdzielczości, pozycjonowaniu w czasie rzeczywistym w ciągu zaledwie 3 minut i obsłudze funkcji kinematycznej Post-Processing. 

Do tego dziesiątki funkcji ułatwiających zapisywanie danych, algorytm światła księżyca, regulowane przysłony, 16x cyfrowy zoom, 12-bitowy DNG czy fotografia hyperlapse w 6K. Jest też unikanie przeszkód w 360 stopniach w odległości do 30 metrów, 38-minutowy czas lotu, brak wymuszonych aktualizacji, czas ładowania do 120 minut, maksymalna odległość transmisji bez zakłóceń do nawet 15 kilometrów i wiele, wiele więcej. 

Więcej o marce dowiesz się na https://flystore.pl/autel

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%