Zamknij
REKLAMA

Jak dopasować furtkę do ogrodzenia?

09.20, 23.01.2023 art.sponsorowany Aktualizacja: 09.14, 26.01.2023

Furtka jest niczym wizytówka Twojej posesji. To zwykle ona jako pierwsza przykuwa wzrok odwiedzających. Wykorzystaj to i zrób udane pierwsze wrażenie, pokazując swój gust od najlepszej strony! Doradzamy, jak odnaleźć się w gąszczu ofert sprzedawców i na co zwracać uwagę, by wybrać odpowiedni model furtki do ogrodzenia Twojej posesji.

Aranżując dom lub mieszkanie, przykładamy ogromną wagę do tego, by wystrój danego pomieszczenia pozostawał wewnętrznie spójny i wyróżniał się ponadczasową estetyką. Taką uwagę należałoby poświęcić także ogrodzeniu — podobnie jak wnętrze mieszkania, nie powinno być ono dziełem przypadku.

Czym sugerować się w doborze furtki na posesję?

W doborze furtki warto sugerować się przede wszystkim stylem, w jakim utrzymana jest bryła budynku oraz otaczające ją elementy architektury ogrodowej czy wyposażenia. Dzięki temu sprawisz, że Twoja posesja już z ulicy będzie prezentować się naprawdę efektownie. Twój dom oraz ogród utrzymane są w nowoczesnym lub minimalistycznym stylu? Do tego rodzaju estetyki pasować będzie na przykład proste ogrodzenie z regularnie rozłożonymi, poziomymi przęsłami oraz prosta furtka Bali lub podobna. Wielbiciele bardziej klasycznych, eleganckich form mogą zaś zdecydować się na ozdobne modele furtek, z efektownymi wykończeniami i ciekawym wzorem nawiązującym do starej architektury ogrodzeniowej.

Jaki kolor furtki na posesję?

Mogłoby się wydawać, że kolor furtki nie ma takiego znaczenia jak jej forma. Nic bardziej mylnego — źle dobrana barwa może wprowadzić chaos w estetykę posesji i całkowicie zaburzyć jej harmonię. W doborze furtki najczęściej sugerujemy się więc kolorami, które przeważają w architekturze posesji. Równie dobrym rozwiązaniem jest wybór jednej z neutralnych barw, która pasuje do każdego innego koloru — czerni, bieli lub szarości. Pamiętaj, że furtka powinna być dopasowana pod kątem odcienia do reszty elementów ogrodzenia.

Zakup furtki — o czym należy pamiętać?

Wiesz już, czego szukasz? Przejrzyj oferty sprzedawców w poszukiwaniu inspiracji lub określonego modelu. Postaw na renomowanych dostawców, którzy zapracowali na swoją dobrą opinię, dostarczając klientom wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. By nie musieć martwić się perspektywą potencjalnie nietrafionego zakupu, skorzystaj z oferty sklepu, który udziela gwarancji na furtki i inne elementy ogrodzenia dostępne w asortymencie. Bogaty wybór modeli o ponadczasowej estetyce i odpowiednich parametrach technicznych znajdziesz na przykład w ofercie Bricoman, dostępnej na stronie www.bricoman.pl.

Kupując segmenty ogrodzenia takie jak przęsła, furtki czy bramy, nie zapomnij o odpowiednich akcesoriach montażowych. Szczególne znaczenie ma tu dobór odpowiedniej podmurówki, która zapewni konstrukcji stabilność i umożliwi ułożenie jej nawet na terenie o nierównej rzeźbie. Podczas zakupów nie wolno zapomnieć o słupkach, obejmach początkowych, pośrednich oraz narożnych, które zadbają o integralność ogrodzenia.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%