Zamknij

Stoły do masażu - gdzie znajdują zastosowanie?

art. sponsorowany + 11:02, 15.02.2023 Aktualizacja: 11:04, 15.02.2023

Stół do masażu jest sprzętem niezbędnym w pracy każdego masażysty, rehabilitanta i fizjoterapeuty. Stoły do masażu powinny być wygodne w użytkowaniu. Chodzi o to, że w czasie zabiegu taki stół jest jak łóżko, na którym leży dana osoba. Jeśli komfort nie będzie odpowiedni, to ogólne wrażenie z wizyty nie będzie zbyt satysfakcjonujące. Dowiedz się, w jakich miejscach najczęściej można spotkać stół do masażu i rehabilitacji. 

1. Stoły do masażu jako podstawowe wyposażenie

2. Dla kogo składane stoły?

Wielu klientów korzystających z oferty gabinetów świadczących usługi w obrębie zdrowia i urody zwraca uwagę na sprzęt, jaki znajduje się w takim gabinecie. Największe znaczenie mogą mieć stoły do masażu. Jakość i wykonania ma wpływ na samopoczucie osoby poddającej się zabiegowi. Pacjent nie może mieć wrażenia, że zaraz z takiego łóżka spadnie. Stół do masażu musi być stabilny. Idealnie, jeśli będzie mieć podgłówek, ale to też może zależeć od specyfiki danego miejsca. 

Stoły do masażu jako podstawowe wyposażenie

Jeśli chodzi o rodzaje stołów do masażu, to mogą to być stacjonarne stoły lub składane. Te pierwsze znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie pacjent musi przyjechać do gabinetu na umówiony termin masażu tajskiego. Stół stacjonarny może mieć zastosowanie w państwowej lub prywatnej przychodni medycznej, w sanatorium, w gabinecie urody i w Spa. Łóżka do masażu mobilne są idealne w sytuacjach, gdy zabiegi odbywają się w domu pacjenta. Takie stoły do masażu powinny być proste składaniu i rozkładaniu, niezbyt ciężkie w transporcie, no i oczywiście bardzo stabilne. Waga ma ogromne znaczenie, gdyż dość często w budynkach nie ma wind. Może to być problem w kamienicach lub w czasie awarii, przez które nie ma możliwości korzystania z windy. 

Dla kogo składane stoły do masażu?

W przypadku jakiegokolwiek masażu składane stoły będą korzystnym wyborem. W ofercie jest stół z elementami wykonanymi z drewna. Są też stoły o nowoczesnym designie. Każdy może wybrać stół, który spełni oczekiwania i będzie komfortowy, zarówno dla pacjentów, jak i dla osoby wykonującej zabiegi. Najlepiej jest zamawiać stoły wysokiej jakości. Nie ma co na nich oszczędzać, gdyż niewygodny stół może być powodem rezygnacji pacjentów z kontynuowania terapii. 

Stoły mobilne umożliwiają pracę z pacjentami, którzy:

  • Są tak zapracowani, że nie mają czasu na dojazdy. Ich harmonogram dnia jest zapięty na ostatni guzik. Wizja tracenia czasu na przejazdy może dla takich osób być jednoznaczna z rezygnacją z zabiegu.
  • Osoby niepełnosprawne, chore i ogólnie niesamodzielne, dla których zabiegi są konieczne. 
(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%