Zamknij

Wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie tylnej szyby w aucie

art. sponsorowany + 13:57, 23.02.2023 Aktualizacja: 13:57, 23.02.2023

Można powiedzieć, że w samochodzie osobowym szyba szybie nierówna. Inaczej zbudowane są boczne tylne, a inaczej szyba przednia. Ta ostatnia zazwyczaj składa się z dwóch szklanych tafli, połączonych przezroczystym tworzywem sztucznym. Dzięki takiej technologii wykonania, uszkodzona, nie rozpadnie się na kawałki i nie porani pasażerów. Inaczej sprawa wygląda z szybami bocznymi i tylną, które są zbudowane ze szkła hartowanego. Potrzeba naprawdę dużo siły, aby je uszkodzić, ale jeśli się to stanie, rozsypują się na drobne kawałki.

Z uwagi na te różnice istnieje możliwość naprawy jedynie szyby przedniej. Uszkodzenie pozostałych skutkuje koniecznością ich wymiany. Przeczytaj i sprawdź, gdzie w razie konieczności możesz skorzystać z pomocy fachowców.

Dlaczego warto zlecić wymianę tylnej szyby fachowcom?

W zależności od rocznika pojazdu, szyba może być zamontowana na różne sposoby. W nowszych modelach jest ona wklejana. Jej demontaż będzie wiązał się zatem z koniecznością rozcięcia warstwy kleju przy pomocy specjalnej piły – a to tak naprawdę dopiero początek skomplikowanego procesu wymiany.

W starszych pojazdach tylna szyba montowana jest na uszczelkę ze specjalnego klina. Aby ją zdemontować, należy wpierw usunąć klin. Dla profesjonalistów, posiadających odpowiednie narzędzia, żaden z tych sposobów mocowania nie będzie stanowił problemu.

Sprawdź na stronie https://autoglass.pl/wymiana-tylnej-szyby/ adres warsztatu, znajdującego się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Jak wygląda wymiana tylnej szyby krok po kroku?

Profesjonalny punkt napraw nie tylko sprawnie zastąpi uszkodzoną szybę nową, ale zadba, aby pojazd nie doznał dodatkowych uszkodzeń. Wymiana tylnej szyby składa się z kilku podstawowych etapów.

  1.       Zabezpieczenie pojazdu folią.
  2.       Demontaż wycieraczek i innych elementów przymocowanych do szyby.
  3.       Wyjęcie uszczelki lub przecięcie kleju i demontaż szyby.
  4.       Odkurzenie auta – pozbycie się odłamków szkła, które mogło tam zostać od czasu uszkodzenia szyby
  5.       Zabezpieczenie powierzchni auta podkładem.
  6.       Nałożenie spoiwa i montaż nowej szyby przy użyciu uchwytów na przyssawkach.
  7.       Montaż dodatkowych elementów.

Czas wiązania kleju wynosi około 30 minut. Po tym czasie pojazd jest gotowy do drogi. Cały proces nie zajmuje więc dużo czasu, a z uwagi na jego skomplikowanie – lepiej powierzyć wymianę tylnej szyby fachowcom.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%