Zamknij
REKLAMA

Powody, aby wrócić do biura stacjonarnego po pandemii

11:47, 02.12.2021 | materiały partnera

Ponieważ szczepienia stają się tak powszechne, nic dziwnego, że coraz więcej osób chętnie wraca do biura i zostawia pracę zdalną. Codzienne dojazdy do pracy z pewnością nie są przyjemnością dla każdego, ale wielu pracowników biurowych, którzy czują się całkowicie odizolowani i nie mają motywacji do pracy w domu, odczuwa potrzebę ponownego spotkania ze swoimi współpracownikami. Ludzie, którzy kiedyś narzekali na codzienną harówkę, teraz tęsknią za zgiełkiem biurowego życia.

Aby ponownie ustanowić rutynę pracy

Praca w domu z pewnością przyniosła wielu pracownikom wiele korzyści, takich jak brak konieczności codziennego wybiegania z domu i siedzenia w pozornie niekończącym się ruchu ulicznym, próbując dostać się do pracy. Pomijając nieszczęścia związane z dojazdami, praca wyłącznie z domu ma wiele wad. Po pierwsze, nie ma już wyraźnego rozróżnienia między domem a życiem zawodowym. To wszystko jest pomieszane, co jest powodem, dla którego tak wiele osób pracujących zdalnie ma problemy z maksymalizacją wydajności i często kończy się to, że jest mniej produktywna w ciągu dnia pracy.

Powrót do biura wyznacza ważne granice między pracą a czasem osobistym. Kiedy wychodzisz z biura, twoje życie zawodowe niekoniecznie musi przenikać do twojego życia osobistego, a to pomaga ci ustalić bardziej spójną, produktywną i wydajną rutynę pracy.

Odbudowa pozytywnej kultury pracy

Źródło: https://centrala.pl/

Biorąc pod uwagę, jak długo trwa pandemia i jak wiele osób zostało zmuszonych do znalezienia nowej pracy z powodu masowych zwolnień, duża część starej siły roboczej jest albo bezrobotna, rozpaczliwie poszukująca pracy, albo rozpoczynająca nową pracę zdalnie. Ta jest wystarczającym wyzwaniem, ponieważ nie zwiększa presji i trudności związanych z rozpoczęciem potencjalnego nowego zawodu. Każdy uczy się kolejnych umiejętności i zasad firmy we własnym tempie, ale niemożliwe jest prawdziwe zrozumienie kultury pracy, jeśli nie spotkałeś osobiście wielu swoich współpracowników.                                                                

Ożywia relacje w pracy między pracownikami

Technologia z pewnością znacznie ułatwiła przejście do pracy zdalnej, ale jest coś do powiedzenia na temat pracy wśród współpracowników i, ośmielimy się powiedzieć, nawet przyjaciół. Ludzie potrzebują prawdziwych interakcji międzyludzkich i kontaktu ze współpracownikami. Powrót do biura pomoże utrwalić nowe relacje w pracy i ożywić stare.

Większość osób pracujących w domu tęskni za kontaktami twarzą w twarz ze swoimi kolegami, które nie zastąpi Zoom, Skype ani żadna inna cyfrowa platforma facetime. Interesujące jest to, że jednym z najczęstszych komentarzy na temat tego, dlaczego pracownicy chcą wrócić do biura, jest tęsknota za współpracownikami.

Podsumowanie

Praca zdalna oczywiście ma wiele zalet, lecz w dłuższej perspektywie ten model wykonywania obowiązków niestety nie jest optymalny. Powinien być uzupełnieniem wariantu stacjonarnego, w żadnym razie nie jego substytutem. Tym bardziej przedsiębiorcom powinno zależeć na posiadaniu właśnie optymalnej przestrzeni biurowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%