Zamknij
REKLAMA

Ogromne możliwości ze smartwatchem Garmin Fenix 6

09:17, 11.01.2022 | .
Skomentuj

Smartwatche z serii Fenix są powszechnie uznawane za najbardziej zaawansowane komputery treningowe dla sportowców. Przemawiają za tym niezwykle rozbudowane funkcje treningowe, dokładne pomiary parametrów fizjologicznych oraz konstrukcja i wytrzymałość, które sprawią, że z tym pulsometrem udasz się wszędzie. Co potrafi najnowszy Garmin Fenix 6?

Dokładne pomiary fizjologii organizmu

Garmin Fenix 6 na bieżąco monitoruje najważniejsze parametry zdrowia. Jest wyposażony w nowoczesny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka, Elevate 3.0, dlatego odczyty są stabilne i precyzyjne zarówno w spoczynku, jak i podczas wysiłku (także pod wodą).

Na podstawie informacji o tętnie, urządzenie wylicza takie parametry, jak częstotliwość oddechów oraz poziom stresu i energii życiowej. Wbudowany pulsoksymetr umożliwia sprawdzenie stopnia wysycenia krwi tlenem. To funkcja przydatna dla biegaczy górskich i alpinistów, którzy często przebywają na znacznych wysokościach, ale sprawdzi się też jako wstępna diagnoza zdrowia.

Poza wartościami typowo zdrowotnymi zegarek wykrywa również:

  • strefy tętna podczas wysiłku – dzięki temu łatwiej możesz dopasować intensywność treningu do swojego celu i możliwości,
  • pułap tlenowy – większa wartość oznacza lepsze przygotowanie wydolnościowe i wydajność układu krążeniowo-oddechowego,
  • obciążenie wysiłkiem – wykorzystując czytelny graf, możesz ocenić, jak ciężko ćwiczysz i porównać to z danymi z poprzednich cykli treningowych.

Do każdego treningu zostaje przypisana tzw. etykieta, która określa główną korzyść płynącą z wysiłku. Wysiłek jest też opisany przez wskaźnik PTE, czyli post-training effect odrębnie dla pracy tlenowej i beztlenowej. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zrównoważyć natężeniem poszczególnych komponentów w planie treningowym.

Trenuj swoje ulubione dyscypliny

Garmin Fenix 6 wspiera ponad 100 różnych dyscyplin treningowych. Wśród sportowych profili znajdziesz kilka rodzajów biegania, kolarstwo, siłownię, komplet sportów wodnych i zimowych oraz kilka dyscyplin multisportowych.

Zwłaszcza te ostatnie zwrócą uwagę triathlonistow, duathlonistów czy swimrunnerów. Włączając tryb multisport, możesz zarejestrować kilka rodzajów aktywności bez konieczności każdorazowego zatrzymywania treningu i rozpoczynania go od nowa. Pełen przegląd smartwatchy z takimi funkcjami można znaleźć na stronie partnera marki Garmin: https://www.abcgps.pl/smartwatch-garmin

Dzięki rozbudowanej nawigacji nie musisz się obawiać, że zgubisz drogę nawet na zupełnie nowym szlaku. Wbudowany modul GNSS obsługuje trzy, podstawowe sieci – GPS, GLONASS i GALILEO. Niezależnie od tego, oprogramowanie smartwatcha oferuje także szereg specjalnych funkcji, które pozwolą Ci odnaleźć drogę do domu. Są to:

  • TracBack – w tym trybie zegarek prowadzi Cię po zarejestrowanym śladzie do punktu wyjścia. Jeżeli nie pamiętasz drogi, którą przebyłeś, nie przejmuj się! Urządzenie znajdzie ją za Ciebie.
  • Trendline – dzięki Trendline możesz znaleźć ścieżki, którymi biegają inni użytkownicy smartwatchy Garmin. Po wybraniu tej opcji zegarek automatycznie wyszuka w Twojej okolicy popularne trasy. To ciekawy sposób na ucieczkę od miasta i poznanie nowych tras biegowych.
  • Mapa topograficzna – z funkcją mapy możesz poruszać się w terenie równie pewnie, jak z tradycyjną, papierową mapą. Na wyświetlaczu zegarka zobaczysz odwzorowanie przestrzeni oraz oznaczenie najważniejszych punktów jak szczyty, schroniska, punkty widokowe czy miejsca historyczne.

Jak Garmin Fenix 6 wspiera biegaczy?

W nowej odsłonie Fenixa znajdziesz też dwie funkcje przeznaczone specjalnie z myślą o biegaczach Mowa o Pace Pro i Climb Pro. Pierwsza z nich ułatwi Ci utrzymanie odpowiedniego tempa biegu dzięki mierzeniu prędkości i dopasowania jej o Twoich założeń. Wybierz taktykę biegu splitem pozytywnym, negatywnym lub równym tempem i biegnij dokładnie tak, jak potrzebujesz.

Z kolei Climb Pro ułatwi Ci pokonywanie wyjątkowo pofałdowanych tras. Na specjalnym ekranie z danymi znajdziesz informacje o sumie przewyższeń, nachyleniu stoku oraz odległości i stopniu trudności kolejnego podbiegu. Korzystając z Climb Pro, będzie Ci dużo łatwiej zaplanować taktykę biegu i rozłożyć siły tak, aby starczyło ich na cały bieg. 

Wytrzymała bateria i konstrukcja odporna na uszkodzenia

Wszystkie zaawansowane funkcje treningowe na niewiele by się zdały, gdyby nie wytrzymała obudowa i mocne ogniwo. Korpus zegarka Fenix 6 jest wykonany ze stali nierdzewnej lub tytanu, a kolorowy ekran chroni szkło Gorilla Glass. Zegarek ma certyfikat wojskowej wytrzymałości materiałów MIL-STD-810G i jest całkowicie wodoodporny do głębokości 100 m.

Bateria w wersji Fenix 6X Pro starcza na 60 godzin z włączoną dokładną nawigacją (i nawet 120 godzin w trybie oszczędzania energii. Oprócz tego możesz skorzystać z kilku opcji wydłużających żywotność ogniwa, w tym trybu ekspedycyjnego, który wystarczy na kilkadziesiąt dni ciągłego korzystania (z mapą i GPS!). Dzięki funkcji Power Manager sam stworzysz profil energetyczny pulsometru, który Ci odpowiada i włączysz lub wyłączysz pojedyncze czujniki.

Wybierz smartwatch Garmin Fenix 6 i przekonaj się, że nie ma drugiego, tak uniwersalnego zegarka dla sportowca!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%