Zamknij
REKLAMA

Szynoprzewody — jak oświetlić salon?

13.39, 10.08.2022 materiały partnera

Szynoprzewody w salonie? Zdecydowanie tak! Dzięki nim zwiększysz funkcjonalność przestrzeni, poprawisz estetykę i dostosujesz oświetlenie do konkretnych potrzeb domowników. Jak oświetlić salon przy pomocy szyno przewodów? Podpowiadamy.

Szukasz oświetlenia szytego na miarę? Sięgnij po szynoprzewody! Dostowując parametry konstrukcji do własnych potrzeb, stworzysz spersonalizowany funkcjonalny, przyciągający uwagę system oświetlenia w salonie. Czym w praktyce są szynoprzewody?

Szynoprzewody, czyli?

Szynoprzewody to oprawy świetlne umieszczone na metalowej szynie podwieszonej pod sufitem (zarówno murowanym, jak i tym wykonanym z płyt kartonowo-gipsowych). Sama szyna może przybierać kształt pionowej linii (w salonie można umieścić także takich linii), litery L lub U. Taka cecha pozwala bez problemu dostosować jej konstrukcję do specyficznych potrzeb i aranżacji konkretnego wnętrza. To jednak nie wszystko. Kolejnym walorem, który pozwala jeszcze bardziej spersonalizować system oświetlenia w salonie, jest możliwości dowolnego przesuwania lamp, zdejmowania pojedynczych opraw czy zmiany kątów padania wiązki świetlnej. Z oświetleniem na szynie podświetlenie strefy relaksu, gabloty z pamiątkami czy przestrzeni nad jadalnianym stołem będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Do jakich salonów pasuje oświetlenie na szynie?

Ze względu na industrial estetykę oświetlenie na szynie najlepiej sprawdzi się w salonach urządzonych w industrialnym, kolonialnym, nowoczesnym i minimalistycznym stylu.

Oświetlenie szynowe salonu — co musisz wiedzieć, zanim po nie sięgniesz?

  • Szynoprzewody to świetny wybór, jeśli chcesz zmienić oświetlenie w przedpokoju bez konieczności modyfikacji instalacji elektrycznej. Montaż szyn jest łatwy i szybki, a efekt — spektakularny.
  • Oświetlenie na szynie może przybierać formę jedno lub trójfazową. Jeśli sięgniesz po szynoprzewody jednofazowe, wszystkie źródła światła będą włączać się i wyłączać jednocześnie. Trójfazowe umożliwia uruchamianie wszystkich naraz lub jedynie konkretnych opraw. W przypadku dużych salonów z wydzielonymi strefami (np. strefą jadalnianą czy strefą relaksu), oświetlenie trójfazowe będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Pozwoli bowiem w naturalny sposób, przy użyciu światła podzielić przestrzeń na poszczególne obszary użytkowe, bez konieczności stawiania ścianek działowych.
  • Pamiętaj, że na szynie możesz zamontować różne oprawy, których zadaniem będzie spełnienie określonych funkcji. Mogą być to np. reflektory doświetlające telewizor, lampa wisząca nad strefą relaksu i niewielkie oprawy nad pozostałą częścią przestrzeni salonu.

Jeśli zainstalujesz szynoprzewody w salonie otwartym na kuchnię, nadasz wnętrzu spójny charakter i osiągniesz bardzo ciekawy efekt wizualny.

Źródło: https://unilight.com.pl/szynoprzewody-oswietlenie-dla-kazdej-przestrzeni

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%